معرفی و اموزش نرم افزار هاچرا گوشی‌های HTC به این حال و روز افتاده‌اند؟

HTC

در ادامه مطالب مربوط به شرکت‌هایی که از شکوه گذشته خود فاصله گرفته‌اند، در این مطلب قصد داریم به سؤال پاسخ دهیم که چرا گوشی‌های HTC که زمانی شهرت و فروش زیادی داشتند، اکنون به این حال و روز افتاده‌اند و چه عواملی در این فرایند دخیل بوده است.

HTC؛ شبحی از شکوه گذشته

HTC از جمله برندهایی است که روزبه‌روز اخبار کمتری در مورد آن منتشر می‌شود. احتمالاً برخی از کاربران جوان تا حالا گوشی‌های این شرکت را از نزدیک ندیده‌اند. اما همین شرکت که حالا در چنین وضعیتی قرار دارد، در سال ۲۰۱۱ بعد از سامسونگ و اپل، سومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان بود. در همان دوران، گوشی‌های HTC حدود ۲۴ درصد بازار آمریکا را در اختیار داشتند. گوشی‌های این شرکت انتخاب اول بسیاری از طرفداران اندروید بود و نسبت به قیمتی که داشتند، از ویژگی‌های قابل توجهی بهره می‌بردند.

در سال ۲۰۱۲، مدیرعامل HTC اعلام کرد این شرکت گوشی‌های ارزان‌قیمت نخواهد ساخت تا بتوانند شهرت برند خود را به‌عنوان سازنده گوشی‌های رده‌بالا حفظ کنند. اما در واقعیت، حتی اگر این شرکت چنین رویکردی را اتخاذ می‌کرد، احتمالاً موفقیت چندانی به دست نمی‌آورد زیرا در همین بازه زمانی، شرکت‌های چینی اقدامات همه‌جانبه خود را برای فعالیت در زمینه توسعه گوشی‌های ارزان‌قیمت آغاز کرده بودند. در همان دوران، مقامات ارشد HTC به همکاری با یک کشتی در حال غرق شدن روی آوردند و گفتند که این شرکت قصد دارد تعداد زیادی گوشی‌های مبتنی بر ویندوز فون را روانه‌ی بازار کند.

HTC

در سال ۲۰۱۳، این شرکت گوشی پرچم‌دار HTC One را عرضه کرد که به پرفروش‌ترین گوشی این کمپانی بدل شد و این امید را ایجاد کرد که بعد از چند سال افول، بالاخره وضعیت آن بهبود می‌یابد. علی‌رغم این رکوردشکنی، آمار فروش این گوشی قابل مقایسه با آمار فروش گوشی‌های سامسونگ و اپل نبود. گلکسی اس ۴ که رقیب اصلی HTC One به حساب می‌آمد، ۷ برابر این گوشی فروخته شد. تمرکز این شرکت برای ساخت گوشی‌های رده‌بالا، چندان موفقیت‌آمیز نبود.

بیشتر بخوانید

متأسفانه، جانشین این گوشی یعنی HTC M8 هم فروش ضعیف‌تری نسبت به نسل قبلی خود داشت. یکی از مهم‌ترین ضعف‌های M8 و دیگر گوشی‌های HTC در این دوران، دوربین آن‌ها بود که نسبت به رقبا عملکرد بسیار ضعیف‌تری داشتند. در همین دوران، مقامات HTC اعلام کردند که آن‌ها به دنبال فروش بیشتر نسبت به اپل و سامسونگ نیستند و فقط می‌خواهند بهترین گوشی‌ها را برای طرفداران خود عرضه کنند؛ اما به نظر می‌رسد طرفداران HTC چندان پرتعداد نیستند و سود چندانی برای این شرکت به ارمغان نمی‌آورند. گوشی M9 هم شکست سختی خورد و این موضوع در کنار موارد دیگر، باعث شد ارزش کلی شرکت HTC به نصف برسد.

HTC

البته HTC علاوه بر سامسونگ، حالا باید با تعداد بیشتری از شرکت‌های سازنده گوشی‌های اندرویدی دست‌وپنجه نرم می‌کرد. شرکت‌های چینی مانند هواوی و شیائومی کار خود را با ساخت گوشی‌های ارزان‌قیمت آغاز کردند و حالا با ساخت گوشی‌ها رده‌بالا، در حال گرفتن سهم بازار رقبای ضعیف‌تر بودند.HTC که طی چند سال عملکرد قابل توجهی نداشت و به همین خاطر بسیار ضعیف شده بود، راحت‌ترین طعمه شرکت‌های جدید محسوب می‌شد.

عرضه گوشی‌های باکیفیت ولی بسیار کم‌طرفدار

HTC همچنان به عرضه گوشی‌های پرچم‌دار باکیفیت که جدیدترین آن‌ها U12 پلاس است، ادامه می‌دهد. با این حال، این برند و گوشی‌های آن دیگر اهمیت چندانی برای کاربران ندارد و عرضه آن‌ها، توجه رسانه‌ها و کاربران را جلب نمی‌کند. این موضوع ما را به مشکل مهم دیگر HTC می‌رساند و آن چیزی نیست جز مدیریت و بازاریابی ضعیف. اگر یک کمپانی محصول خوبی را می‌سازد، این وظیفه‌ی تیم بازاریابی است که محصول موردنظر را در مرکز توجه قرار دهند و کاربران را ترغیب به خریدن آن کنند.

HTC

HTC مانند شرکت‌های بسیار بزرگی مانند سامسونگ توان اختصاص بودجه‌های هنگفت برای بازاریابی ندارد و به همین خاطر، پرچم‌داران این شرکت معمولاً نمی‌توانند توجه کاربران را جلب کنند و در نهایت افراد کمتری این گوشی‌ها را خریداری می‌کنند. البته باید خاطرنشان کنیم که رویکردهای بازاریابی این شرکت هم اصلاً هوشمندانه نبوده است.

بهتر است دوباره به سال ۲۰۱۳ برگردیم؛ وقتی که HTC می‌خواست این برند را جذاب نشان دهد و به همین خاطر همکاری خود را با رابرت داونی جونیور که در آن زمان به خاطر فیلم‌های مرد آهنی در اوج شهرت قرار داشت، آغاز کرد. این کمپانی برای این همکاری، به او ۱۲ میلیون دلار پرداخت کرد.

اگرچه در نگاه اول چنین مبلغی بسیار زیاد است، اما باید بگوییم که HTC بودجه ۱ میلیارد دلاری برای این کمپین تبلیغاتی اختصاص داده بود. فارغ از وضعیت مالی شرکت، تخصیص بودجه ۱ میلیارد دلاری آن هم برای مارکتینگ، بودجه هنگفتی محسوب می‌شود. علی‌رغم این‌که شعار اصلی این کمپین تغییر» بود، اما این کمپین تبلیغاتی هم نتوانست تغییر محسوسی در وضعیت این شرکت به وجود آورد. در این تبلیغات، تمرکز و منطق خاصی دیده نمی‌شد و گوشی‌های این شرکت هم حضور چندانی نداشتند. در نهایت این کمپین تبلیغاتی بیش از اینکه تحسین کاربران را در پی داشته باشد، با تمسخر روبرو شد و نتوانست تأثیر زیادی در بهبود وجهه این شرکت داشته باشد. البته برای اینکه فاصله HTC با رقبا را نشان دهیم، باید بگوییم که سامسونگ در همان سال حدود ۱۰ میلیارد دلار برای بازاریابی گوشی‌های خود هزینه کرد.

HTC

یکی دیگر از نکات قابل توجه در رابطه با این شرکت، خوش‌بینی بیش از حد مدیران HTC در مورد آینده است. یکی از آن‌ها در سال ۲۰۱۳ گفت که این شرکت احتمالاً شرایط وخیم را پشت سر گذاشته و در ادامه وضعیت آن بهبود می‌یابد. همچنین یکی دیگر از مدیران ارشد HTC اخیراً اظهار امیدواری کرده که کمپانی مذکور در سال ۲۰۱۹ سودآور می‌شود.در سال ۲۰۱۷، گوگل با پرداخت ۱.۱ میلیارد دلار حدود ۲ هزار نفر از کارکنان بخش تحقیق و توسعه این شرکت را به خدمت گرفت و طی این سال‌ها، HTC بارها کارکنان بخش‌های مختلف را تعدیل کرده است؛ به همین خاطر ادعای موفقیت در سال ۲۰۱۹ را چندان نباید جدی گرفت.

شاید بهترین معیار برای بررسی سقوط آزاد این شرکت، مقایسه قیمت سهام آن باشد. در سال ۲۰۱۱، ارزش هر سهم HTC به ۴۲ دلار هم رسید اما در حال حاضر، هر سهم این شرکت با قیمت حدود ۱.۱۵ دلار معامله می‌شود که ۴ درصد دوران اوج این شرکت به حساب می‌آید.

HTC در حال حاضر حساب ویژه‌ای بر روی هدست واقعیت مجازی Vive باز کرده که در بین هدست‌های موجود در بازار، از کیفیت قابل توجهی بهره می‌برد. در سال ۲۰۱۶، این شرکت بخش Vive را جدا کرد تا وضعیت وخیم بخش موبایل، آن را تحت تأثیر قرار ندهد. با توجه به تمام این موارد، شاید ۲۰۱۹ آخرین سالی باشد که یک گوشی HTC جدید روانه‌ی بازار می‌شود.


ال‌جی V50 نخستین گوشی ۵G این شرکت است

ال جی V50

چند ماه قبل شرکت ال جی اعلام کرد که در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ یک گوشی ۵G را برای اپراتور مخابراتی Sprint عرضه می‌کند. ساعاتی قبل، Evan Blass که یکی از معروف‌ترین افشاگران حوزه تکنولوژی محسوب می‌شود، رندر رسمی ال جی V50 را منتشر کرد و اعلام کرد که گوشی مذکور نخستین گوشی ۵G شرکت ال‌جی محسوب می‌شود.

علاوه بر اینکه در رندر مذکور تاریخ ۲۴ فوریه (۵ اسفند) دیده می‌شود، خود شرکت ال‌جی هم مدتی قبل با انتشار یک بیانیه خبری در کره جنوبی اعلام کرده بود که نخستین گوشی ۵G این شرکت در تاریخ ۲۴ فوریه معرفی خواهد شد. در همان بیانیه به برخی از مشخصات این گوشی هم اشاره شد که بر اساس آن، می‌توانیم به تعدادی از ویژگی‌های ال جی V50 اشاره کنیم. این گوشی از جدیدترین تراشه کوالکام یعنی اسنپ‌دراگون ۸۵۵، یک سیستم جدید برای محفظه بخار و باتری حجیم ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بهره می‌برد.

ال جی V50

در بیانیه مذکور، ال‌جی خاطرنشان کرده که در ابتدا، مودم ۵G احتمالا انرژی زیادی را مصرف می‌کند و ارائه این باتری حجیم باعث می‌شود کاربران چندان با این مشکل روبرو نشوند. البته در رندر منتشر شده، ضخامت ال جی V50 مشخص نیست و نمی‌دانیم که آیا این گوشی از جک هدفون بهره می‌برد یا نه. ولی به لطف همین رندر، می‌توانیم به برخی از مشخصه‌های ظاهری این گوشی بپردازیم. به‌عنوان مثال، تعبیه حسگر اثر انگشت در پنل پشتی، به معنای فقدان حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر است که چنین موضوعی برای برخی از کاربران ناامیدکننده خواهد بود. علاوه بر این، به‌نظر می‌رسد دوربین سه‌گانه هم سطح پنل پشتی هستند. در نهایت باید بگوییم که ال‌جی در تاریخ ۲۴ فوریه از جدیدترین گوشی‌های خود پرده‌برداری خواهد کرد.


باریک‌ترین تبلت سامسونگ معرفی شد

گلکسی تب S5e

ساعاتی قبل، سامسونگ تبلت ۱۰.۵ اینچی گلکسی تب S5e معرفی کرد که قیمت مدل پایه آن ۳۹۹ دلار است؛ این یعنی نه‌تنها قیمت آن از تبلت ۶۴۹ دلاری گلکسی تب اس 4 بسیار پایین‌تر است، بلکه از برخی جهات از ویژگی‌های بهتری هم بهره می‌برد.

به‌عنوان مثال، باید بگوییم گلکسی تب S5e با داشتن ضخامت ۵.۵ میلی‌متری و وزن ۴۰۰ گرمی، باریک‌ترین و سبک‌ترین تبلت سامسونگ محسوب می‌شود. به‌عنوان مقایسه، ضخامت و وزن آیپد پرو ۱۱ اینچی به ترتیب ۵.۹ میلی‌متر و ۴۶۸ گرم است. کمپانی سامسونگ می‌گوید نسبت نمایشگر به بدنه این تبلت، ۸۱.۸ درصد است که بیشتر از نسبت ۷۹ درصدی گلکسی تب اس ۴ به حساب می‌آید. نسبت نمایشگر به بدنه آیپد پرو ۱۱ اینچی هم ۸۲.۹ درصد است.

برخلاف دیگر تبلت‌های مقرون به صرفه سامسونگ، این تبلت از نمایشگر و تراشه خوبی بهره می‌برد. گلکسی تب S5e مجهز به نمایشگر ۱۰.۵ اینچی سوپر AMOLED با نسبت تصویر ۱۶:۱۰ و رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ است. تراشه ۸ هسته‌ای اسنپ‌دراگون ۶۷۰ هم به‌عنوان یک تراشه میان‌رده عملکرد خوبی دارد و سامسونگ وعده داده که کاربران این تبلت می‌توانند از عمر باتری ۱۴.۵ ساعته آن لذت ببرند.

گلکسی تب S5e نخستین تبلت سامسونگ است که همراه با اندروید پای و نسخه دوم دستیار دیجیتالی بیکسبی عرضه می‌شود. همچنین این گجت مانند گلکسی نوت ۹ و تب اس ۴ از قابلیت DeX هم پشتیبانی می‌کند که می‌تواند محیط اندروید گجت را به محیط دسکتاپ تبدیل کند. با این حال، طبق بررسی‌های انجام شده هنوز DeX تجربه‌ی کاربری خوشایندی را به ارمغان نمی‌آورد و امیدواریم این گجت از نسخه بهبود یافته آن بهره ببرد. در ضمن نباید فراموش کنیم که این تبلت از قلم S Pen پشتیبانی نمی‌کند.

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه آن، می‌توانیم به تعبیه ۴ اسپیکر مبتنی بر تکنولوژی AKG اشاره کنیم. مدل پایه این تبلت، مجهز به ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی (با پشتیبانی از کارت حافظه microSD تا حداکثر ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت) و ۴ گیگابایت حافظه رم است. همچنین سامسونگ اعلام کرده مدل مجهز به ۶ گیگابایت حافظه رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی هم عرضه می‌کند که البته به قیمت آن اشاره‌ای نشده است.

در رابطه با دوربین هم سامسونگ یک دوربین ۱۳ مگاپیکسلی در پنل پشتی تعبیه کرده و دوربین سلفی هم از سنسور ۸ مگاپیکسلی بهره می‌برد. گلکسی تب اس ۴ هم مجهز به همین دوربین‌ها است. مدل پایه این تبلت که از ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۹ با قیمت ۳۹۹ دلاری در رنگ‌های سیاه و خاکستری و به‌طور محدود در رنگ طلایی عرضه خواهد شد.


12 برنامه فوق العاده که کارایی ویندوز را بالاتر می برند

اگر مایلید تا ابزارهای داخلی سیستم عامل خود را تقویت کنید و امور قابل اجرا با رایانه تان را به مراتب راحت، کارا و حرفه ای تر از همیشه انجام دهید، شاید بد نباشد برخی از این برنامه های معرفی شده در این مقاله را دانلود و بر روی ویندوز خود نصب کنید. این برنامه ها نه تنها کارهای معمول و مشکلات همیشگی بسیاری از کاربران پر مشغله را حل می کنند، بلکه دریچه ای تازه از تجربه زندگی دیجیتال را به ما خواهند بخشید، مطمئناً به امتحانش می ارزد!

MenuUninstaler

menuuninstaller_01اغلب ما برای حذف برنامه هایی که بر روی رایانه مان نصب است به منوی Start رفته از آنجا به Control Panel و پس از آن به بخش Add/Remove Programs یا Program and Features در ویندوز 7 می رویم. اما نکته ای که مطرح است، سوای راه پر پیچ و خمی که در پیش روی داریم، لیست بلندبالایی از برنامه ها است که یافتن برنامه مورد نظر را قدری کند و زمانبر می کند و اگر کاربر آشنایی به نحوه کار با ویندوز نداشته باشد، حتی ممکن است برنامه های مهم و مورد نیاز خود را به سیاه چاله تاریخ پیوست کند! اما راه ساده تر نصب برنامه MenuUninstaller است، بدین ترتیب می توانید تنها با راست کلیک بر روی برنامه های ناخواسته و انتخاب گزینه حذف (Uninstall) از شر برنامه مورد نظر خلاص شوید!

علارغم کارایی خوب این برنامه، در صورتی که به ابزار قدر و قدرتمندتری نیاز داشتید می توانید Revo Uninstaller را هم امتحان کنید. این برنامه جدید قادر است تنها با کلیک بر روی پنجره برنامه ای خاص، تمام رد پاهای آن را پاک کند، به نحوی که انگار هرگز آن را نصب نکرده بودید!

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی Menu Unisntaller

MiniBin

minibin1اغلب ما دوست داریم که میزکار ویندوز مان تمیز و مرتب باشد؛ به همین منظور می کوشیم تا هر آیکان اضافه ای را از آن بزداییم. گاهی همین آیکان سطل آشغال ویندوز هم قابل تحمل نیست. اگر شما هم نسبت به این سطل آشغال بیچاره وسواسی شده اید نصب برنامه MiniBin را توصیه می کنیم. این برنامه آیکان سطل آشغال را از صفحه میزکار پاک کرده و در عوض یک سطل کوچولو در کنار ساعت ویندوزتان قرار می دهد. بدین ترتیب با یک دابل کلیک ساده بر روی این نشانه می توانید تمام محتویات سطل آشغال را به فراموشی بسپارید! تازه با MiniBin دیگر خبری از پرسش های متعدد ویندوز درباره پاک کردن فایل ها نیست و اینکه آن صدای عجیب و غریب هنگام پاک شدن فایل ها را دیگر نخواهید شنید. از همه مهمتر این برنامه دارای قابلیت بهینه سازی استفاده از پردازنده است که مناسب سیستم های قدیمی است.

 • لینک دانلود مجانی نرم افزار MiniBin

XnView Shell Extension

xnviewshellاگر پنجره پیش نمایشی که در ویندوز 7 قرار دارد نتوانسته نیاز شما را رفع و رجوع نماید، نگران نباشید برای مشاهده پیش نمایش فایل های تصویری خود می توانید برنامه XnView Shell Extension را نصب نمایید. پس از نصب، نه تنها قادر به مشاهده ی پیش نمایش فایل مربوطه در ویندوز اکسپلورر هستید، بلکه امکان تبدیل فرمت تصاویر، تبدیل آنها به کاغذ دیواری ویندوز و سایر قابلیت هایی از این دست را می توانید در منو کلیک راست فایل بیابید.

اگر فکر می کنید با نصب XnView Shell Extension منوی راست کلیک فایل های تان زیادی بلند بالا شده است، هم می توانید برنامه FastPreview را امتحان نمایید که تنها پیش نمایش فایل های تصویری را به منوی راست کلیک می افزاید.

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی XnView Shell Exension

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی Fast Preview

OpenWith Enhanced

openwithenhancedزمانی که سیستم عامل ویندوز قادر به یافتن برنامه مناسب برای اجرای فایل های ناآشنا نیست، صفحه ای می گشاید که تنها حاوی لیستی از برنامه هایی است که ممکن است به کارتان بیایند، اما هیچ وقت قادر به ارائه پیشنهاد برنامه های نصب نشده در سیستم تان نیست. OpenWith Enhanced امکانات جذاب دیگری را به صفحه Open With ویندوز اضافه می کند. یکی از مهمترین این قابلیت ها ارائه پیشنهاد برنامه های مناسب با جستجو خودکار در اینترنت می باشد. OpenWith Enhanced حتی می تواند به شما بگوید که کدامیک از برنامه ها می توانند بهتر فایل مربوطه را بگشایند. از این گذشته شما را به صفحه دریافت آن برنامه ها نیز هدایت می کند. تازه، می توانید بخش Open With در راست کلیک تان را نیز مرتب کرده و برنامه های دلخواه را در آن جای دهید.

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی OpenWith Enhanced

خواندن مقاله را در 

صفحه بعدی دنبال نمایید.


Jumplist Extender

jumplistextenderجامپلیست ها هنوز یکی از بهترین خصوصیات ویندوز 7 به حساب می آیند و اگر بتوانید آنها را در امور جاری خود به کار گیرید می تواند به افزایش کارایی تان کمک شایان توجهی کرده باشد. قابلیت کاربردی Jumplist، لیست ارزشمندی از امور مرتبط با یک نرم افزار را در زمانی که برروی آن دکمه سمت را فشار می دهید نشان می دهد. با این وجود گزینه های جامپلیست ویندوز محدود و تا حدودی گیج کننده هستند؛ اینجاست که برنامه Jumplist Extender به دادتان می رسد و با کمک آن قادرید به سادگی برای هر برنامه ی دلخواهی جامپلیست بسازید. بدین ترتیب پس از زدن کلیدی، گرفتن دستوری از خط فرمان، یا حتی با دستورات AutoHotkey آنها را فعال کنید تا هر آنچه که می خواهید را اجرا کنند.

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی Jumplist

Process Manager

processmanagerدر حالی که برنامه Process Manager می کوشد ابزار مفیدی برای پایان دادن به اجرای برنامه ها تنها از طریق منوی راست کلیک باشد، اما قابلیت های آن به این مورد محدود نمی شود. این برنامه گزینه های بیشتری را در اختیار منوی برنامه ها قرار می دهد؛ پس با آن می توانید برنامه مربوطه را مخفی کرده، اجرایش را متوقف کنید یا آن را به قسمت System Tray در کنار ساعت ویندوز بفرستید و موارد دیگری از این دست. حتی می توانید در وقت مقتضی – مثلا در محل کار زمانی که رئیس تان از راه می رسد – تمام برنامه ها را مخفی کرده یا اجرایشان را متوقف کنید. برنامه Process Manager ابزار خوبی برای مدیریت برنامه هایی است که در طول روز با آنها سر و کار دارید.

 • لینک دانلود نرم افزار Process Manager

QTTabBar (و سایر افزونه های برنامه اکسپلورر)

qttabbarبرنامه ویندوز اکسپلورر ویندوز هنوز جای خالی زیادی در خود دارد، و به غیر از اینکه می توانید یک برنامه مرورگر فایل دیگری را به جای آن نصب نمایید، افزونه های متعدد، مفید و جالب زیادی برای این برنامه تهیه شده است. QTTabBar یکی از بهترین افزونه های پر کاربردی است که برای این مهم آماده شده است. QTTabBar زبانه (تب) را در بالای صفحه ویندوز اکسپلورر می گشاید و در کنار سایر ویژگی هایش همچون کپی کردن مسیر پوشه ها، ایجاد میانبرهای دلخواه برای صفحه کلید و مواردی از این دست را دارد.

اگر این ویژگی ها به کارتان نمی آید می توانید برنامه Better Explorer را امتحان کنید. این برنامه یک رابط روبانی (Ribbon Interface) را به صفحات اضافه کرده و آن را مانند ویندوز 8، که قرار است دارای این ویژگی باشد، در می آورد. اگر دنبال برنامه جمع و جورتری هستید می توانید از CustomExplorerToolbar بهره ببرید. با کمک این برنامه می توانید دکمه های گوناگونی را به راحتی به برنامه اکسپلورر افزوده یا به سادگی از آن کم کنید.

 • لینک دانلود افزونه مجانی QTabBar

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی Better Explorer

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی CustomExplorerToolbar

Bins

binsقابلیت Stacks در سیستم عامل Mac OS X هنوز یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین داک های OS X به حساب می آید؛ که برنامه Bins می کوشد این خصوصیت را برای کاربران ویندوز 7 نیز محیا نماید. بدین ترتیب می توانید تقریباً هر چیزی را به نوار وظیفه ویندوز بچسبانید و آن را هم شلوغ نکنید! چطوری؟ خب در واقع شما آیکن برنامه ها را در درون Bins می اندازید و با کلیک بر روی آن به سایر آیکن های مورد علاقه دسترسی خواهید داشت. نه تنها آیکن برنامه ها، که می توانید فایل های مورد نظر یا پوشه هایی که با آن سر و کار زیادی دارید را هم اضافه نمایید؛ Bins قابلیتی که برنامه نویسان مایکروسافت بزرگ به فکر آن نیافتاده اند را به شما هدیه می دهد.

اگر از Bins خوشتان نیامد، مشکلی نیست، می توانید برنامه های مشابهی چون 7Stacks یا StandaloneStack را امتحان نمایید. که هر دو از برنامه های بسیار خوب در این زمینه به حساب می آیند. از این گذشته اگر مایلید تا اسناد دلخواه را به نوار وظیفه بیافزایید، برنامه Taskbar Items Pinner را امتحان نمایید.

 • لینک دانلود نرم افزار 4 دلاری Bins

 • لینک دانلود نرم افزاز مجانی StandaloneStack

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی 7Stacks

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی Taskbar Item Pinner

در 

صفحه بعد با برنامه های باقی مانده آشنا شوید.


Fences

cd1b0b9db200ca7fcc1e29da8f315423اگر از میزکار ویندوز برای نگهداری آیکن برنامه ها و فایل های پر کاربرد بهره می برید، راه بهتری برای سازماندهی به این همه آیکن دسکتاپ وجود دارد! برنامه Fences یکی از آن برنامه های پرکاربرد برای افراد پرمشغله و کارمندان دفاتر کوچک است که روزانه دهها برنامه و فایل کاربردی شان را مرتباً استفاده می کنند. این برنامه می تواند به صورت هوشمند دریابد که کدام آیکن ها بهتر است با هم باشند و یا اینکه شما خودتان نشانهی برنامه ها را دسته بندی نمایید. از این پس با Fences نه تنها میزکار ویندوز مرتب و منظم تری خواهید داشت که یافتن آنچه که به دنبالش هستید هم ساده تر می شود.

 • لینک دانلود نرم افزار نرم افزار مجانی Fence

Teracopy

TeraCopyشاید متوجه نشده باشید، اما قابلیت کپی فایل ها در ویندوز آنچنان که باید قدرتمند نیست. نه تنها دارای مشکل کندی به شدت آزار دهنده ای بخصوص در کار با حجم بالای اطلاعات است، بلکه قابلیت های آن بسیار اولیه و ساده باقی مانده است. ویندوز هرگز به شما نمی گوید که کدام فایل ها با موفقیت کپی شدند و کدام موارد دارای مشکل بوده اند، از این گذشته فاقد امکان متوقف کردن و از سرگیری مجدد انتقال است – مثلاً زمانی که حجم بالایی از فایلها را جابجای می کنید و همان حین کار مهمی پیش می آید که نمی توانید تا اتمام جابجایی صبر کنید. اینجاست که Teracopy خود نمایی می کند. این برنامه قادر است سرعت نقل و انتقال فایلها را بالا برده و کپی / جابجایی حجم بالایی از اطلاعات را هر چه بیشتر ساده کند. از این گذشته، Teracopy بهترین برنامه از این دست است که توانسته خود را به خوبی با فایل اکسپلورر ویندوز یکپارچه نماید.

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی TeraCopy

ShellEx View

shellexviewپس از نصب تمام برنامه هایی که در بالا معرفی شدند و سایر برنامه های دلخواه خودتان، حال با هر راست کلیکی که می زنید با فهرست بلندبالایی روبرو هستید که انتخاب موارد دلخواه در آن واقعا کار پیچیده ای است، حتی برای خوره های رایانه! اگر با تمام این موارد سر و کار ندارید و ترجیح می دهید که از این لیست به حد کفایت بکاهید بهتر است برنامه ShellEx View را نصب کنید.

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی ShellEX View


کمی به خود استراحت دهید و از بازی های اتاری در مرورگر ویندوز خود لذت ببرید


کمی به خود استراحت داده و از بازی‌های کلاسیک آتاری در مرورگر خود لذت ببرید

آتاری، سازنده قدیمی بازی‌های ویدیویی طی یک همکاری مشترک با تیم ویندوز مایکروسافت، برخی از محبوب‌ ترین بازی‌های کلاسیک کنسول آتاری را برپایهHTML5 پیاده سازی نموده و در دسترس عموم قرار داده است. 
هدف اصلی مایکروسافت از این همکاری نمایش قدرت مرورگر اینترنت اکسپلور و پشتیبانی آن از HTML5 است امروزه علاوه بر مرورگرهای کامپیوتر، اکثر ابزارهای هوشمند از تبلت تا تلفن هوشمند نیز از HTML5 پشتیبانی می‌کنند به همین دلیل شما می‌توانید بازی‌های آتاری را در ابزارها مختلف و از طریق مرورگر وب بازی کنید

آتاری اولین بازی خود را با نام Pong در سال ۱۹۷۲ منتشر کرد، این بازی تنیس ۲ بعدی و فوق‌العاده ساده و بدون گرافیک، به سرعت محبوب شد و آتاری پس از آن چندین بازی کلاسیک دیگر را تولید و منتشر کرد. حال آتاری در سال ۲۰۱۲ به دنبال این بوده که تجربه بازی‌های قدیمی خود را برای کاربران امروزی به ارمغان آورد. در همین راستا از تیم ویندوز مایکروسافت کمک گرفته تا بازی‌ها را با HTML5 و CSS3 پیاده سازی‌کنند.
هرچند در قسمت‌های مختلف این وب‌سایت مرورگر اینترنت اکسپلور مایکروسافت برای اجرای بازی‌ها پیشنهاد می‌شود اما شما می‌توانید از هر مرورگری که از HTML5 پشتیبانی می‌کند، برای اجرای بازی‌ها پورت شده آتاری استفاده کنید

مایکروسافت تغییراتی در ظاهر بازی‌ها ایجاد کرده و گرافیک آنها را ارتقاء داده است. نتیجه همکاری مشترک آتاری و مایکروسافت را در وب‌سایت arcade.atari.com مشاهده نموده و نظر خود را در بخش نظرات اعلام نمایید.

اینترنت فیبر نوری چیست؟ آشنایی با مزایا و کاربرد آن در ایران

اینترنت فیبر نوری چیست؟ آشنایی با مزایا و کاربرد آن در ایران

امروزه از تکنولوژی فیبر نوری برای دستیابی به سرعت بالا استفاده می شود. سرعت اینترنت فیبر نوری حدود ۱۰۰۰۰ مگابیت در ثانیه (۱ گیگابیت در ثانیه) است که به شما قابلیت دسترسی به وب سایت ها را با بالاترین سرعت می دهد. اما اینترنت فیبر نوری چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ رقبای اینترنت فیبر نوری کدام ها است؟ وضعیت فیبر نوری در ایران چگونه است؟ در ادامه ما به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

آموزش نحوه کار اینترنت فیبر نوری : انواع کابل، مزایا،معایب و

What is Fiber Optic Internet? How To Work Fiber Optic Internet in Iran

در این پست ما در مورد فیبر صحبت می کنیم که به اینترنت فیبر نوری اشاره دارد و یک شکل از ارتباطات فیبر نوری است. با ارسال یک پرتو نور از طریق کابل های فیبر نوری ما قادر به انتقال اطلاعات از طریق یک فرآیند واقعا جالب هستیم. کابل های فیبر از فیبرهای نوری بسیار کوچکتر ساخته شده اند. این فیبرها بسیار نازک هستند و ضخامت آن نسبت به موی انسان بسیار کمتر است. اگر چه این فیبرهای نوری نازک هستند اما در حال پیشرفت هستند. هر فیبر نوری دارای دو قسمت است:

 • هسته که معمولا از شیشه ساخته شده است بخش درونی فیبر را تشکیل می دهد که از طریق آن نور عبور می کند.
 • پوشش که معمولا یک لایه ضخیم از پلاستیک و شیشه است که دور هسته پیچیده شده است.

فیبرهای نوری

این دو بخش با هم کار می کنند تا پدیده ای به نام بازتاب کلی داخلی (Total internal reflection) را ایجاد کنند. این پدیده به این موضوع می پردازد که چگونه نور می تواند از طریق فیبرها انتقال داده شود بدون اینکه فراری اتفاق بیافتد. بازتاب کلی داخلی زمانی اتفاق می افتد که نور با زاویه بسیار کم (کمتر از ۴۲ درجه) به شیشه برخورد می کند و انعکاس پیدا می کند. روکش نور را در هسته نگه می دارد چونکه از پلاستیک ساخته شده است و چگالی اپتیکالی یا شاخص شکست پایینتری دارد.

نور از طریق لایه اطرف هسته که با آینه پوشیده شده است و هیچ نوری جذب نمی کند حرکت می کند. سیگنال های نوری که در طول کابل فیبر حرکت می کنند اطلاعات باینری را حمل می کنند که تمام چیزهایی که در اینترنت مشاهده می کنیم را تشکیل می دهد. این اطلاعات باینری از دو بیت ۰ و ۱ ساخته شده است که به آن اطلاعات دودویی نیز گفته می شود. این بیت های اطلاعاتی الگوهای هشت قسمتی را تشکیل می دهند که به آن بایت گفته می شود. خب مسلما ترجمه دو بیت بسیار ساده تر از ۱ بایت اطلاعات است. پالس ها قبل از اینکه هر گونه تخریبی را تجربه کنند تا ۶۰ مایل حرکت می کنند. برای این که داده ها و اطلاعات هزاران مایل انتقال داده شوند این پالس ها باید از تقویت کننده های نوری عبور کنند تا سیگنال ها را تقویت کنند بنابراین هیچ اطلاعاتی از بین نمی رود. با 

تفاوت میان شبکه ۳G، ۴G، ۴٫۵G و LTE آشنا شوید.

ارتباطات نهایی فیبر نوری

بعد از اینکه پالس ها به مقصد رسیدند یک ترمینال شبکه نوری (ONT) پالس های نوری را به اترنت الکتریکی تبدیل می کند که می تواند دستگاه شما را به اینترنت وصل کند. آخرین قطعه فیبر مصرف کننده را به ستون فقرات (Backbone) اینترنت متصل می کند. ستون فقرات در واقع چیزی است که مردم سراسر جهان می توانند از آن استفاده کنند و بخش عمده ای از آن از کابل های فیبر نوری ساخته شده است. اینترنت فیبر نوری شاید تکنولوژی جدیدی به نظر برسد اما در واقع از همان روزهای اول از آن استفاده شده است. در سال ۱۹۸۸ کابل های فیبر نوری برای اتصالات ایالات متحده اروپا استفاده شد. این کابل ها اولین خطوطی بودند که زیر دریا قرار داشتند و امروزه از از کف اقیانوس ها عبور کرده اند. ستون فقرات هسته اینترنت است.

فیبرهای نوری

تکنولوژی FFTX فیبر نوری

چند نوع کانکشن فیبر نوری وجود دارد که یک ارائه دهنده سرویس اینترنت (ISP) می تواند نصب کند که با FTTX یا Fiber to the X نمایش داده می شود که X انتهای اتصال فیبر نوری را نشان می دهد.

 • FTTP/FTTH/FTTB/FTTD که P مخفف Premise (فیبر به محل مشتری) و H مخفف Home (فیبر به خانه)و B مخفف Business (فیبر به کسب و کار) و D مخخف Desktop (فیبر به دسکتاپ) است که برای اهداف تجاری، خانگی و غیره استفاده می شود. این نوع فیبرها شامل هیچگونه کابل مسی نیستند و از گرانترین کانکشن های فیبری برای ISP است.
 • FTTB که B آن مخفف Building (فیبر به ساختمان، کسب‌وکار یا زیرزمین) است خطوط فیبری هستند که در سراسر ساختمان توزیع شده اند. این نوع کانکشن ها برای آپارتمان ها، هتل ها، مدارس و ساختمان هایی که اینترنت را به چند کسب و کار مختلف ارائه می دهند بسیار محبوب هستند.
 • FTTC/FTTN/FTTS که C مخفف Cabinet (فیبر به کابینت یا جعبه مخابراتی) و N مخفف Neighborhood (فیبر به نود، محله یا آخرین تقویت کننده) و S مخفف Street (فیبر به خیابان) است و شایعترین نوع کانکشن فیبری هستند که استفاده می شوند. این نوع فیبرها نسبت به فیبرهای premise حدود ۱۰۰۰ فوت دورتر سیگنال ها را تحویل می دهد. این نوع کانکشن ها ارزانترین فیبرهای نوری برای اینترنت پر سرعت هستند چونکه مجبور نیستند از زیرساخت های گران قیمت استفاده کنند.

تکنولوژی FFTX فیبر نوری

آموزش تصویری نحوه ساخت و 

سوکت زدن کابل شبکه کراس، استریت و را مطاله بفرمایید.

رقبای فیبر نوری

فیبرها بزرگترین رقبای DSL هستند. اینترنت DSL توسط خطوط تلفن مسی ارائه می شوند. اینترنت کابلی نیز از مس استفاده می کند اما بر خلاف DSL از کابل های کواکسیال بکار رفته در کابل تلویزیون استفاده می کند. اینترنت وایرلس ثابت مانند سرویس تلفن همراه از امواج رادیویی که دکل ها پخش می کنند استفاده می کنند.

مزایای DSL

 • اینترنت DSL حداقل آسیب پذیری (هم از لحاظ محیط زیست و هم از لحاظ اقتصادی) را دارد. کابل های مسی معمولا در مناطق روستایی یافت می شوند. کابل ها را می توان دوباره استفاده کرد بنابراین برای پروژه های ساختمانی به کابل های جدیدی نیاز نیست. زیر ساخت های فیبر نوری یا دکل های بیسیم می توانند گران باشند اما از طرف دیگر زیر ساخت های فیبر نوری به برق نیاز ندارد و بسیار سازگار با محیط زیست است.
 • همانطور که در چند خط بالا توضیح دادیم کابل های مسی در بیشتر مناطق در دسترس هستند و استفاده مجدد از آنها برای ایجاد سرویس های اینترنتی نسبتا ساده است. درست است که فیبر نوری در مناطق روستایی در دسترس نیستند اما اینترنت سریعتر و قابل اطمینان تری را ارائه می دهند.

مضرات DSL

 • اگر کابل های مسی به درستی نصب و نگهداری نشوند به شدت آسیب می بینند و در نتیجه می تواند تداخل ایجاد کنند و به شدت به شبکه آسیب برسانند. کابل های فیبر نوری امواج الکترومغناطیسی را منتشر نخواهند کرد و از پلاستیک یا شیشه ساخته شده اند بنابراین امواج تحت تاثیر قرار نمی گیرند. کابل های مسی اگر به درستی نصب و نگهداری نشوند خطر آتش سوزی را ایجاد می کنند.
 • تضعیف یا از دست رفتن سیگنال وجود دارد. سیگنال هایی که در سیم مسی منتشر می شوند سریعتر تخریب می شوند. بعد از ۳۲۰ فوت کابل، فیبر تنها ۳ درصد از سیگنال را از دست می دهد در حالیکه در کابل های DSL 94 درصد از بین می رود.
 • هر کسی که از اینترنت استفاده می کند یا در حال دانلود است یا در حال آپلود. در اینترنت DSL سرعت آپلود و دانلود متقارن نیست و با هم فرق دارد. در حالی که در فیبر نوری سرعت آپلود و دانلود یکسان است.

رقبای فیبر نوری

مزایای اینترنت کابلی

 • اینترنت کابلی یکی از ارزانترین گزینه های اینترنت است اما سرعت آن به اندازه سرعت اینترنت بیسیم و فیبر نوری نیست.

معایب اینترنت کابلی

 • اینترنت کابلی می تواند سرعت دانلود ۱۰۰ مگابیت در ثانیه را ارائه دهند که هنوز هم تقریبا یک دهم سرعت فیبر نوری است. اینترنت کابلی از طریق یک گره مرکزی به اشتراک گذاشته می شوند این بدان معناست که هر ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ خانه دارای یک گره منفرد اشتراکی هستند. اشتراک گذاری غالبا منجر به کاهش سرعت در ساعات اوج مصرف می شود. برای مدیریت این رخداد شرکت های اینترنت پهنای باند کاربران را پس از رسیدن به مقدار مشخصی کم می کنند که می تواند برای کاربران ناراحت کننده باشد.

رقبای فیبر نوری

امنیت اطلاعات شبکه ، اینترنت ، فضای مجازی و چیست و چه کاربردی دارد؟

مزایای اینترنت وایرلس ثابت

 • اولین مزیت این شبکه های اینترنتی عدم استفاده از کابل است بنابراین هزینه خرید و نگهداری را کاهش می دهد.
 • بسیاری از مناطق وجود دارند که نمی توان به آنجا کابل کشی کرد بنابراین می توان از اینترنت وایرلس برای این مناطق استفاده کرد.

معایب اینترنت وایرلس ثابت

 • بزرگترین محدودیت اینترنت وایرلس ثابت این است که آنتن مشتری باید در تیر راس دکل وایرلس ارائه دهنده باشد در غیر این صورت وایرلس گزینه مناسبی برای شما نیست.
 • مانند اینترنت کابلی کاربران وایرلس ثابت بهنای باند اشتراکی دارند بنابراین وقتی که تعداد زیادی از کاربران به شبکه دسترسی پیدا می کنند سرعت کاهش پیدا می کند.

رقبای فیبر نوری

مزایای فیبر نوری

با خلاصه سازی مطالب بالا می توانیم به مزایای فیبر نوری دست یابیم:

 • فیبر نوری نسبت به کابل های مسی ارزانتر است.
 • فیبر نوری نازکتر است.
 • افت سیگنال کمتر است.
 • تداخلی در سیگنال های انتقال داده شده ایجاد نخواهد شد.
 • اطلاعات بیشتری را به صورت همزمان انتقال می دهد.
 • خطر آتش سوزی وجود ندارد.
 • وزن آن نسبت به سیم های مسی کمتر است.

معایب کابل فیبر نوری

 • هزینه زیاد برای شبکه های کوچک و متوسط
 • نیاز به افراد متخصص و تجهیزات خاص برای نصب
 • با تغییر زاویه شکست نور در روند انتقال داده ها اختلال ایجاد می شود.

مزایای فیبر نوری

فیبر نوری در مخابرات در ایران

شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که مشترکان FFTH در سال گذشته ۳۱۵۰۵ مشترک بوده است و هنوز بسیاری از افراد هستند که از این فناروری بی بهره هستند، توسعه فیبر نوری ایران به منظور استفاده بهتر و ساده تر مردم از امکانات طراحی شده و امسال سعی می شود تا ۳۰۰ هزار پورت جدید توسعه داده شود.تا کنون ۱۸ هزار پورت فیبر نوری در تهران عرضه شده است. این در حالیست که بسیاری از مناطق ایران از این فناوری بی بهره اند و بسیاری از کاربران از سرعت اینترنت فیبر نوری در ایران راضی نیستند.

فیبر نوری در مخابرات در ایران

همچنین 

در سال قبل اعلام شد که انحصار اینترنت فیبر نوری در ایران از شرکت مخابرات خارج شده است و در حال حاضر شرکت های مانند آسیاتک ، شاتل و میتوانند از ارائه این سرویس به مشتریان خود بهره ببرند.

در آخر از شما دعوت می کنیم از ۶ تا از بهترین

 نرم افزار های مدیریت شبکه و اینترنت در ویندوز ، مک و لینوکس استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟


آموزش روش های انتقال فایل و برنامه ها بین کامپیوتر یا لپ تاپ جدید

How to Moves Files and Applications from One PC to Another

اینبار میخواهیم برای انتقال فایل و دیتا های مهم کامپیوتر فعلی خود مثل برنامه های کاربردی که براحتی قابل انتقال در سیستم عامل های دستگاه ها نیستد و شاید برای انتقال آنها با مشکل مواجه شوید نرم افزار کاریردی را به شما معرفی کنیم که از طریق آن میتوانید تنظیمات ، اطلاعات شخصی و حتی برنامه های نصب شده سیستم عامل فعلی خود را بکاپ و به روش های گوناگون به لپ تاپ یا کامپیوتر جدید خود منتقل کنید.

آموزش کار با نرم افزار EaseUS Todo PCTrans

نرم افزار کاربردی 

EaseUS Todo PCTrans برای انتقال فایل و برنامه های یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر استفاده میشود. این نرم افزار دارای نسخه رایگان ، نسخه حرفه ای به قمیمت $۴۹٫۹۵ و نسخه کامل به قیمت $۳۹۹٫۰۰ میباشد.

آموزش انتقالبرنامه و داده ها کامپیوتر از طریق شبکه LAN

پس از دانلود و نصب نرم افزار برای انتقال داده از طریق شبکه در صفحه اصلی گزینه via network connection را انتخاب کنید.

آموزش انتقالبرنامه و داده ها کامپیوتر از طریق شبکه LAN

سپس کامپیوتر جدید خود را به کامپیوتر قدیمی خود از طریق کابل LAN متصل کنید.

در مرحله بعد باید از نحوه تنظیم کامپبوتر مبدا و مقصد مطمئن شوید ، برای اینکار ابتدا کامپیوتری که میخواهید داده های آن را انتقال بدهید انتخاب کنید و سپس سیستم مقصد را نیز برای انتقال برنامه و در این بخش تعیین نمایید.

آموزش انتقالبرنامه و داده ها کامپیوتر از طریق شبکه LAN

پس از انجام تنظیمات انتقال باید داده ها را با انتخاب گزینه User data و برنامه ها را با انتخاب گزینه Applications انتخاب کنید ، توجه کنید برای شخصی سازی و انتخاب موارد دلخواه در این بخش بر روی آیکن ویرایش کنار هر بخش کلیک کنید.

برنامه انتقال فایل بین دو کامپیوتر

در نهایت برای شروع شدن فرآیند انتقال بر روی دکمه Transfer کلیک کنید.

آموزش انتقال برنامه و اطلاعات کامپیوتر توسط فایل ایمیج

روش دیگر برای انتقال که در برنامه Todo PCTrans امکان پذیر است انتقال داده ها از طریق ایجاد فایل ایمیج (image file) از اطلاعات کامپیوتر فعلی و بارگذاری آن در کامپیوتر مقصد است.

برای شروع در صفحه اصلی برنامه گزینه Via an image file را انتخاب کنید.

آموزش انتقال برنامه و اطلاعات کامپیوتر توسط فایل ایمیج

سپس در مرحله بعد شما میتوانید از طریق گزینه Create the image file از اطلاعات فعلی فایل ایمیج پشتیبان ایجاد کنید یا اینکه توسط گزینه Transfer from image file از فایل ایمیجی که قبلا ایجاد شده یا آن را در اختیار دارید اطلاعات را به کامپیوتر و لپ تاپ جدید منتقل نمایید.

Create the image file

با انتخاب گزینه اول در مرحله بعد شما باید ابتدا در بخش بالایی محل ذخیره فایل image بکاپ اطلاعات را در کامپیوتر فعلی تعیین کنید.

آموزش انتقال برنامه و اطلاعات کامپیوتر توسط فایل ایمیج

سپس در بخش data و applications داده و برنامه های مد نظر را برای انتقال انتخاب کنید و در نهایت برای ایجاد فایل ایمیج بر روی دکمه Save کلیک نمایید.

انتقال فایل و برنامه

پس از ایجاد فایل ایمیج، برنامه را در کامپیوتر مقصد اجرا کنید و با انتخاب گزینه Transfer from image file ابتدا در بخش image location مسیر فایل ایمیج را تعیین و سپس در بخش data و applications اطلاعات کامپیوتر مبدا و برنامه های مد نظر را برای انتقال انتخاب کنید و برای همگام سازی بر روی گزینه Transfer کلیک کنید.

آموزش انتقال برنامه های یک کامپیوتر در بین درایو های سیستم

اگر میخواهید برنامه های نصب شده در یک درایو سیستم خود را به درایو دیگر بدون بهم خوردن تنظیمات و بروز اختلال در کارکرد برنامه منتقل کنید میتوانید از گزینه Transfer local applications صفحه اصلی برنامه Todo PCTrans استفاده نمایید.

آموزش انتقال برنامه های یک کامپیوتر در بین درایو های سیستم

پس از انتخاب این گزینه در مرحله بعد باید ابتدا از بخش بالا برنامه های مد نظر خود را در لیست انتخاب و سپس در بخش پایینی Transfer to درایو مقصد را برای انتقال انتخاب نمایید.

آموزش انتقال برنامه های یک کامپیوتر در بین درایو های سیستم

پس از انجام تنظیمات برای انتقال و ایجاد تغییرات جدید بر روی دکمه Transfer کلیک کنید.

تخفیف ویژه کریسمس!

بعد از معرفی قابلیت های کاربردی برنامه EaseUS Todo PCTrans برای استفاده از تخفیف های ویژه کریسمس که شامل ۷۰% تخفیف برای خرید نسخه کامل و نهایی این برنامه به همراه سایر برنامه های کاربردی مشابه از این کمپانی و برنده شدن نسخه کامل برنامه به صورت رایگان میباشد به صفحه 

EaseUS Christmas and New Year Campaign مراجعه کنید.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

آیا تجربه کار با نرم افزار بالا برای انتقال داده های خود در بین کامپیوتر و لپ تاپ ها را دارید؟ گزینه های ارائه شده در نرم افزار EaseUS Todo PCTrans را چقدر کاربردی میدانید؟ تجربیات و دیدگاه خود را در بخش نظرات پست با ما و دیگران به اشتراک بگذارید


اتصال به صفحه اینستاگرام از طریق مرورگر گوشی های اندرویدی


جهت استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام شما میتوانید با وارد کردن ادرس سایت اینستاگرام از طریق مرورگر گوشی اندرویدی خودتان با این شبکه اجتماعی ارتباط برقرار کنید و در این صورت شما احتیاجی به نصب برنامه برای گوشی اندرویدی خودتان نخواهید داشت و بصورت انلاین همانند برنامه نصب شده میتوانید همان قابلیتها را داشته باشید.
برنامه های دانلود از اینستاگرام برای Android

برنامه های بسیاری برای دانلود از اینستاگرام در اینترنت وجود دارند که هر کدام امکانات ویژه خود را دارند. اما بیشتر آنها کارآمد نیستند و همچنین با در اختیار داشتن اطلاعات شخصی شما ممکن است تهدید محسوب شوند. دیدوگرام بابررسی بسیار برنامه های مطمئنی را انتخاب کرده و آنها را به شما معرفی می‌کند.

اینستا کپشن

این برنامه این قابلیت را دارد که علاوه بر عکس های اینستاگرام و کلیپ ها، کپشن های مورد نظر شما را نیز دانلود و ذخیره کند. برنامه اینستاکپشن یک برنامه کامل است که به شما اجازه می‌دهد عکس، فیلم و کپشن را با کیفیت اصلی ذخیره کنید. دانلود و نصب اینستا کپشن رایگان است.  در این برنامه استفاده از گزینه دانلود عکس از اینستاگرام و همچنین دانلود فیلم و کپشن نیز رایگان می‌باشد. اما شما برای استفاده از برخی ویژگی های پیشرفته تر آن مانند دانلود تصویر پروفایل و دانلود و تماشای استوری ها با حالت روح، باید خرید درون برنامه ای انجام دهید. پس از دانلود و نصب اینستا کپشن، روی آی سه نقطه بالای پست مورد نظر خود کلیک کرده و مراحل را مانند تصویر زیر دنبال کنید.

برنامه های دانلود از اینستاگرام

در صورتی که از این برنامه استفاده نمی‌کنید می‌توانید برنامه های جایگزین مانند اینستا دانلودر وEasy down loader را از بازار دانلود کرده و نصب کنید.

اگر به اپلیکشن ها دسترسی ندارید می‌توانید برای دانلود عکس از اینستاگرام و یا دانلود ویدئو، لینک عکس یا ویدئو مورد نظر خود را در سایت Dinsta قرار داده و آن را دانلود نمایید.


دانلود و نصب برنامه اینستا کپشن برای اندروید از کافه بازار

دانلود و نصب برنامه Easy downloader برای اندروید از کافه بازار

آدرس سایت dinsta برای دانلود از طریق مرورگر


بهترین سایت در زمینه ذخیره سازی ویدیو ها و عکسهایتان


بهترین سایت در زمینه ذخیره سازی ویدیو ها و عکسهایتان از اینساگرام  سایتی است ک به شما معرفی میکنیم و در اولین فرصت اموزشهای این سایت را در اختیار شما قرار میدهیم.

https://www.dinsta.com/photos

مدیریت وبلاگ:علیرضا برومند وجدانی


بازی ورق (قهوه)

این بازی شباهت زیادی به بازی اسپیدز آمریکایی دارد،

 اما تفاوت آن استفاده از ژوکر است. این بازی از خانواده 

حکم است

شرح مختصر بازی:

در این بازی ژوکر رنگی بالاترین برگ و ژوکر سیاه 

برگ سر بعد از آن به شمار می‌رود. در این بازی حکم

 همیشه پیک است. هر فرد در ابتدای بازی تعداد دستی

 را که می‌تواند بگیرد اعلام می‌کند (حد اقل ۲ دست).

 سپس بازی می‌کنیم. در پایان هر تیمی که کمتر از

 مجموع تعهد افرادش دست گرفته بود با ضریب ده 

منفی می‌خورد. کسب کردن دست تعهد شده ۱۰ امتیاز

 برای هر دست، و برای دست‌های اضافی گرفته شده 

۱ امتیاز برای هر دست حساب می‌شود. بازی تا ۵۰۱ یا 

۱۰۰۱ ادامه دارد

شرح کامل بازی:در ادامه مطلب بخوانید  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

12 برنامه فوق العاده که کارایی ویندوز را بالاتر می برند

اگر مایلید تا ابزارهای داخلی سیستم عامل خود را تقویت کنید و امور قابل اجرا با رایانه تان را به مراتب راحت، کارا و حرفه ای تر از همیشه انجام دهید، شاید بد نباشد برخی از این برنامه های معرفی شده در این مقاله را دانلود و بر روی ویندوز خود نصب کنید.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

این قابلیت را در مرورگر خود فعال کنید

اگر شما نگران دسترسی افراد غریبه به تاریخچه جستجوهای خود در مرورگرهای اینترنتی مورد استفاده در لپ‌تاپ و رایانه خود هستید، بهتر است از قابلیت guest browsing بهره ببرید. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

ویندوز اسکریپت میزبان خطا چگونه به تعمیر
اسکریپت ویندوز جزء خاصی از سیستم عامل است که به شما اجازه می دهد اسکریپت های نوشته شده در JS (جاوا اسکریپت)، VBS (Visual Basic Script) و سایر زبان ها را اجرا کنید. اگر نادرست عمل می کند، در هنگام راه اندازی و استفاده از ویندوز، خرابی های مختلفی رخ می دهد.  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

آموزش گام به گام معرفی سایت و وبلاگ به جستجوگر گوگل

سئو و بهینه سازی, 

مقالات

نظرات

بعد از طراحی و راه اندازی سایت، یکی از مهمترین کارهای هر وب‌مستر برای دیده شدن در اینترنت، ثبت سایت یا معرفی سایت به موتور جستجوگر گوگل هست.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

حسگر فراصوتی

تا کنون حسگر‌های اثر انگشتی که در موبایل‌ها و در زیر صفحه نمایش به‌کار رفته‌اند همگی از نوع اپتیکی هستند. اما سامسونگ در سری جدید گوشی‌های تلفن همراه خود از حسگرهای اثر انگشت فراصوتی (اولتراسونیک) در زیر صفحه نمایشگرهایش استفاده کرده است.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

آیفون با تراشه پنج‌نانومتری

در سال آینده میلادی اپل قصد دارد تا تراشه آیفون‌هایش را که ای۱۴ نام دارد وارد بازار کند. این تراشه احتمالا انقلابی در زمینه پردازنده‌های موبایل خواهد بود چرا که با لیتوگرافی پنج نانومتری ساخته خواهد شد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

متن آهنگ دیوار از محسن یگانه

ما بی تفاوت زندگی کردیم این زندگی کردن خودش جنگه

ma bi tafavot zendegi kardim in zendegi kardan khodesh jange

ما کوه بودیم روبرویه هم خاطرمون از هم یه مشت سنگه

ma kooh bodim ro be rooye ham khateremon az ham ye mosht sange

از اون همه احساس بین ما حسی به جز عادت نمیمونه

az oon hame ehsas beyne ma hesi be joz adat nemimone

ما داغ بودیمو نفهمیدیم چیزی از این حالت نمیمونه

ma dagh bodim nafahmidim chizi az in halat nemimone

چیزی از این حالت نمیمونه

chizi az in halat nemimone

ترانه آهنگ دیوار از محسن یگانه

توو این اتاقه تنگو دلگیرم تا باقیه عمرم یه جور سر شه

too in ootaghe tango delgiram ta baghiye omram ye joor sar she

من از خودم فاصله میگیرم دیوار هی نزدیکتر میشه

man az khodam fasele migiram divar hey nazdik tar mishe

میخندمو دردامو میشمارم تلخه ولی شاید دلم واشه

Mikhandamo dardamo mishmaram talkhe vali shayad delam vashe

وقتی برایه غصه هام جا نیست دیوارو هل میدم غمام جا شه

Vaghti baraye ghoseham ja nist divaro hol midam ghamam ja sheگوشی تاشوی هواوی رقیب گوشی تاشوی سامسونگ

۰۸/اسفند/۱۳۹۷

تنها چند روز پس از معرفی گوشی تاشوی سامسونگ، شرکت هواوی هم گوشی تاشوی خود را معرفی کرد. اتفاقی که می‌توان آنرا نقطه عطفی در صنعت ساخت تلفن‌های همراه در جهان دانست. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

دانلود آهنگ جدید محسن یگانه دیوار

Download New Music Mohsen Yeganeh Divar

آهنگ جدید محسن یگانه بنام دیوار

میخندمو دردامو میشمارم تلخه ولی شاید دلم واشه

وقتی برایه غصه هام جا نیست دیوارو هل میدم غمام جا شه

ترانه و آهنگ و تنظیم:محسن یگانه+میکس و مسترینگ:آرش پاکزاد

دانلود آهنگ جدید محسن یگانه دیوار


دانلود آهنگ


آموزش گام به گام معرفی سایت و وبلاگ به جستجوگر گوگل

سئو و بهینه سازی, 

مقالات

نظرات

بعد از طراحی و راه اندازی سایت، یکی از مهمترین کارهای هر وب‌مستر برای دیده شدن در اینترنت، ثبت سایت یا معرفی سایت به موتور جستجوگر گوگل هست.  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

12 برنامه فوق العاده که کارایی ویندوز را بالاتر می برند

اگر مایلید تا ابزارهای داخلی سیستم عامل خود را تقویت کنید و امور قابل اجرا با رایانه تان را به مراتب راحت، کارا و حرفه ای تر از همیشه انجام دهید، شاید بد نباشد برخی از این برنامه های معرفی شده در این مقاله را دانلود و بر روی ویندوز خود نصب کنید.  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

این قابلیت را در مرورگر خود فعال کنید

اگر شما نگران دسترسی افراد غریبه به تاریخچه جستجوهای خود در مرورگرهای اینترنتی مورد استفاده در لپ‌تاپ و رایانه خود هستید، بهتر است از قابلیت guest browsing بهره ببرید. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

بهترین سایت فضای ابری برای نگهداری تصاویر و فایلها

این سایت در زمینه فضای ابری برای نگهداری فایلها و تصاویر است ک با فضایی در حدود 20گیگابایت میتواند تمام صاویری ک در ان اپلود میشود را نگهداری کند و با قابلیت هایی است ک میتوانیم از ان استفاده کنیم.
اتصال به صفحه اینستاگرام از طریق مرورگر گوشی های اندرویدی


جهت استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام شما میتوانید با وارد کردن ادرس سایت اینستاگرام از طریق مرورگر گوشی اندرویدی خودتان با این شبکه اجتماعی ارتباط برقرار کنید و در این صورت شما احتیاجی به نصب برنامه برای گوشی اندرویدی خودتان نخواهید داشت و بصورت انلاین همانند برنامه نصب شده میتوانید همان قابلیتها را داشته باشید.
برنامه های دانلود از اینستاگرام برای Android

برنامه های بسیاری برای دانلود از اینستاگرام در اینترنت وجود دارند که هر کدام امکانات ویژه خود را دارند. اما بیشتر آنها کارآمد نیستند و همچنین با در اختیار داشتن اطلاعات شخصی شما ممکن است تهدید محسوب شوند. دیدوگرام بابررسی بسیار برنامه های مطمئنی را انتخاب کرده و آنها را به شما معرفی می‌کند.

اینستا کپشن

این برنامه این قابلیت را دارد که علاوه بر عکس های اینستاگرام و کلیپ ها، کپشن های مورد نظر شما را نیز دانلود و ذخیره کند. برنامه اینستاکپشن یک برنامه کامل است که به شما اجازه می‌دهد عکس، فیلم و کپشن را با کیفیت اصلی ذخیره کنید. دانلود و نصب اینستا کپشن رایگان است.  در این برنامه استفاده از گزینه دانلود عکس از اینستاگرام و همچنین دانلود فیلم و کپشن نیز رایگان می‌باشد. اما شما برای استفاده از برخی ویژگی های پیشرفته تر آن مانند دانلود تصویر پروفایل و دانلود و تماشای استوری ها با حالت روح، باید خرید درون برنامه ای انجام دهید. پس از دانلود و نصب اینستا کپشن، روی آی سه نقطه بالای پست مورد نظر خود کلیک کرده و مراحل را مانند تصویر زیر دنبال کنید.

برنامه های دانلود از اینستاگرام

در صورتی که از این برنامه استفاده نمی‌کنید می‌توانید برنامه های جایگزین مانند اینستا دانلودر وEasy down loader را از بازار دانلود کرده و نصب کنید.

اگر به اپلیکشن ها دسترسی ندارید می‌توانید برای دانلود عکس از اینستاگرام و یا دانلود ویدئو، لینک عکس یا ویدئو مورد نظر خود را در سایت Dinsta قرار داده و آن را دانلود نمایید.


دانلود و نصب برنامه اینستا کپشن برای اندروید از کافه بازار

دانلود و نصب برنامه Easy downloader برای اندروید از کافه بازار

آدرس سایت dinsta برای دانلود از طریق مرورگر


بهترین سایت در زمینه ذخیره سازی ویدیو ها و عکسهایتان


بهترین سایت در زمینه ذخیره سازی ویدیو ها و عکسهایتان از اینساگرام  سایتی است ک به شما معرفی میکنیم و در اولین فرصت اموزشهای این سایت را در اختیار شما قرار میدهیم.

https://www.dinsta.com/photos

مدیریت وبلاگ:علیرضا برومند وجدانی


چرا گوشی‌های HTC به این حال و روز افتاده‌اند؟

HTC

در ادامه مطالب مربوط به شرکت‌هایی که از شکوه گذشته خود فاصله گرفته‌اند، در این مطلب قصد داریم به سؤال پاسخ دهیم که چرا گوشی‌های HTC که زمانی شهرت و فروش زیادی داشتند، اکنون به این حال و روز افتاده‌اند و چه عواملی در این فرایند دخیل بوده است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

ال‌جی V50 نخستین گوشی ۵G این شرکت است

ال جی V50

چند ماه قبل شرکت ال جی اعلام کرد که در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ یک گوشی ۵G را برای اپراتور مخابراتی Sprint عرضه می‌کند. ساعاتی قبل،  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

باریک‌ترین تبلت سامسونگ معرفی شد

گلکسی تب S5e

ساعاتی قبل، سامسونگ تبلت ۱۰.۵ اینچی گلکسی تب S5e معرفی کرد که قیمت مدل پایه آن ۳۹۹ دلار است؛ این یعنی نه‌تنها قیمت آن از تبلت ۶۴۹ دلاری گلکسی تب اس 4 بسیار پایین‌تر است، بلکه از برخی جهات از ویژگی‌های بهتری هم بهره می‌برد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

12 برنامه فوق العاده که کارایی ویندوز را بالاتر می برند

اگر مایلید تا ابزارهای داخلی سیستم عامل خود را تقویت کنید و امور قابل اجرا با رایانه تان را به مراتب راحت، کارا و حرفه ای تر از همیشه انجام دهید، شاید بد نباشد برخی از این برنامه های معرفی شده در این مقاله را دانلود و بر روی ویندوز خود نصب کنید. این برنامه ها نه تنها کارهای معمول و مشکلات همیشگی بسیاری از کاربران پر مشغله را حل می کنند، بلکه دریچه ای تازه از تجربه زندگی دیجیتال را به ما خواهند بخشید، مطمئناً به امتحانش می ارزد!

MenuUninstaler

menuuninstaller_01اغلب ما برای حذف برنامه هایی که بر روی رایانه مان نصب است به منوی Start رفته از آنجا به Control Panel و پس از آن به بخش Add/Remove Programs یا Program and Features در ویندوز 7 می رویم. اما نکته ای که مطرح است، سوای راه پر پیچ و خمی که در پیش روی داریم، لیست بلندبالایی از برنامه ها است که یافتن برنامه مورد نظر را قدری کند و زمانبر می کند و اگر کاربر آشنایی به نحوه کار با ویندوز نداشته باشد، حتی ممکن است برنامه های مهم و مورد نیاز خود را به سیاه چاله تاریخ پیوست کند! اما راه ساده تر نصب برنامه MenuUninstaller است، بدین ترتیب می توانید تنها با راست کلیک بر روی برنامه های ناخواسته و انتخاب گزینه حذف (Uninstall) از شر برنامه مورد نظر خلاص شوید!

علارغم کارایی خوب این برنامه، در صورتی که به ابزار قدر و قدرتمندتری نیاز داشتید می توانید Revo Uninstaller را هم امتحان کنید. این برنامه جدید قادر است تنها با کلیک بر روی پنجره برنامه ای خاص، تمام رد پاهای آن را پاک کند، به نحوی که انگار هرگز آن را نصب نکرده بودید!

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی Menu Unisntaller

MiniBin

minibin1اغلب ما دوست داریم که میزکار ویندوز مان تمیز و مرتب باشد؛ به همین منظور می کوشیم تا هر آیکان اضافه ای را از آن بزداییم. گاهی همین آیکان سطل آشغال ویندوز هم قابل تحمل نیست. اگر شما هم نسبت به این سطل آشغال بیچاره وسواسی شده اید نصب برنامه MiniBin را توصیه می کنیم. این برنامه آیکان سطل آشغال را از صفحه میزکار پاک کرده و در عوض یک سطل کوچولو در کنار ساعت ویندوزتان قرار می دهد. بدین ترتیب با یک دابل کلیک ساده بر روی این نشانه می توانید تمام محتویات سطل آشغال را به فراموشی بسپارید! تازه با MiniBin دیگر خبری از پرسش های متعدد ویندوز درباره پاک کردن فایل ها نیست و اینکه آن صدای عجیب و غریب هنگام پاک شدن فایل ها را دیگر نخواهید شنید. از همه مهمتر این برنامه دارای قابلیت بهینه سازی استفاده از پردازنده است که مناسب سیستم های قدیمی است.

 • لینک دانلود مجانی نرم افزار MiniBin

XnView Shell Extension

xnviewshellاگر پنجره پیش نمایشی که در ویندوز 7 قرار دارد نتوانسته نیاز شما را رفع و رجوع نماید، نگران نباشید برای مشاهده پیش نمایش فایل های تصویری خود می توانید برنامه XnView Shell Extension را نصب نمایید. پس از نصب، نه تنها قادر به مشاهده ی پیش نمایش فایل مربوطه در ویندوز اکسپلورر هستید، بلکه امکان تبدیل فرمت تصاویر، تبدیل آنها به کاغذ دیواری ویندوز و سایر قابلیت هایی از این دست را می توانید در منو کلیک راست فایل بیابید.

اگر فکر می کنید با نصب XnView Shell Extension منوی راست کلیک فایل های تان زیادی بلند بالا شده است، هم می توانید برنامه FastPreview را امتحان نمایید که تنها پیش نمایش فایل های تصویری را به منوی راست کلیک می افزاید.

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی XnView Shell Exension

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی Fast Preview

OpenWith Enhanced

openwithenhancedزمانی که سیستم عامل ویندوز قادر به یافتن برنامه مناسب برای اجرای فایل های ناآشنا نیست، صفحه ای می گشاید که تنها حاوی لیستی از برنامه هایی است که ممکن است به کارتان بیایند، اما هیچ وقت قادر به ارائه پیشنهاد برنامه های نصب نشده در سیستم تان نیست. OpenWith Enhanced امکانات جذاب دیگری را به صفحه Open With ویندوز اضافه می کند. یکی از مهمترین این قابلیت ها ارائه پیشنهاد برنامه های مناسب با جستجو خودکار در اینترنت می باشد. OpenWith Enhanced حتی می تواند به شما بگوید که کدامیک از برنامه ها می توانند بهتر فایل مربوطه را بگشایند. از این گذشته شما را به صفحه دریافت آن برنامه ها نیز هدایت می کند. تازه، می توانید بخش Open With در راست کلیک تان را نیز مرتب کرده و برنامه های دلخواه را در آن جای دهید.

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی OpenWith Enhanced

خواندن مقاله را در 

صفحه بعدی دنبال نمایید.


Jumplist Extender

jumplistextenderجامپلیست ها هنوز یکی از بهترین خصوصیات ویندوز 7 به حساب می آیند و اگر بتوانید آنها را در امور جاری خود به کار گیرید می تواند به افزایش کارایی تان کمک شایان توجهی کرده باشد. قابلیت کاربردی Jumplist، لیست ارزشمندی از امور مرتبط با یک نرم افزار را در زمانی که برروی آن دکمه سمت را فشار می دهید نشان می دهد. با این وجود گزینه های جامپلیست ویندوز محدود و تا حدودی گیج کننده هستند؛ اینجاست که برنامه Jumplist Extender به دادتان می رسد و با کمک آن قادرید به سادگی برای هر برنامه ی دلخواهی جامپلیست بسازید. بدین ترتیب پس از زدن کلیدی، گرفتن دستوری از خط فرمان، یا حتی با دستورات AutoHotkey آنها را فعال کنید تا هر آنچه که می خواهید را اجرا کنند.

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی Jumplist

Process Manager

processmanagerدر حالی که برنامه Process Manager می کوشد ابزار مفیدی برای پایان دادن به اجرای برنامه ها تنها از طریق منوی راست کلیک باشد، اما قابلیت های آن به این مورد محدود نمی شود. این برنامه گزینه های بیشتری را در اختیار منوی برنامه ها قرار می دهد؛ پس با آن می توانید برنامه مربوطه را مخفی کرده، اجرایش را متوقف کنید یا آن را به قسمت System Tray در کنار ساعت ویندوز بفرستید و موارد دیگری از این دست. حتی می توانید در وقت مقتضی – مثلا در محل کار زمانی که رئیس تان از راه می رسد – تمام برنامه ها را مخفی کرده یا اجرایشان را متوقف کنید. برنامه Process Manager ابزار خوبی برای مدیریت برنامه هایی است که در طول روز با آنها سر و کار دارید.

 • لینک دانلود نرم افزار Process Manager

QTTabBar (و سایر افزونه های برنامه اکسپلورر)

qttabbarبرنامه ویندوز اکسپلورر ویندوز هنوز جای خالی زیادی در خود دارد، و به غیر از اینکه می توانید یک برنامه مرورگر فایل دیگری را به جای آن نصب نمایید، افزونه های متعدد، مفید و جالب زیادی برای این برنامه تهیه شده است. QTTabBar یکی از بهترین افزونه های پر کاربردی است که برای این مهم آماده شده است. QTTabBar زبانه (تب) را در بالای صفحه ویندوز اکسپلورر می گشاید و در کنار سایر ویژگی هایش همچون کپی کردن مسیر پوشه ها، ایجاد میانبرهای دلخواه برای صفحه کلید و مواردی از این دست را دارد.

اگر این ویژگی ها به کارتان نمی آید می توانید برنامه Better Explorer را امتحان کنید. این برنامه یک رابط روبانی (Ribbon Interface) را به صفحات اضافه کرده و آن را مانند ویندوز 8، که قرار است دارای این ویژگی باشد، در می آورد. اگر دنبال برنامه جمع و جورتری هستید می توانید از CustomExplorerToolbar بهره ببرید. با کمک این برنامه می توانید دکمه های گوناگونی را به راحتی به برنامه اکسپلورر افزوده یا به سادگی از آن کم کنید.

 • لینک دانلود افزونه مجانی QTabBar

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی Better Explorer

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی CustomExplorerToolbar

Bins

binsقابلیت Stacks در سیستم عامل Mac OS X هنوز یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین داک های OS X به حساب می آید؛ که برنامه Bins می کوشد این خصوصیت را برای کاربران ویندوز 7 نیز محیا نماید. بدین ترتیب می توانید تقریباً هر چیزی را به نوار وظیفه ویندوز بچسبانید و آن را هم شلوغ نکنید! چطوری؟ خب در واقع شما آیکن برنامه ها را در درون Bins می اندازید و با کلیک بر روی آن به سایر آیکن های مورد علاقه دسترسی خواهید داشت. نه تنها آیکن برنامه ها، که می توانید فایل های مورد نظر یا پوشه هایی که با آن سر و کار زیادی دارید را هم اضافه نمایید؛ Bins قابلیتی که برنامه نویسان مایکروسافت بزرگ به فکر آن نیافتاده اند را به شما هدیه می دهد.

اگر از Bins خوشتان نیامد، مشکلی نیست، می توانید برنامه های مشابهی چون 7Stacks یا StandaloneStack را امتحان نمایید. که هر دو از برنامه های بسیار خوب در این زمینه به حساب می آیند. از این گذشته اگر مایلید تا اسناد دلخواه را به نوار وظیفه بیافزایید، برنامه Taskbar Items Pinner را امتحان نمایید.

 • لینک دانلود نرم افزار 4 دلاری Bins

 • لینک دانلود نرم افزاز مجانی StandaloneStack

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی 7Stacks

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی Taskbar Item Pinner

در 

صفحه بعد با برنامه های باقی مانده آشنا شوید.


Fences

cd1b0b9db200ca7fcc1e29da8f315423اگر از میزکار ویندوز برای نگهداری آیکن برنامه ها و فایل های پر کاربرد بهره می برید، راه بهتری برای سازماندهی به این همه آیکن دسکتاپ وجود دارد! برنامه Fences یکی از آن برنامه های پرکاربرد برای افراد پرمشغله و کارمندان دفاتر کوچک است که روزانه دهها برنامه و فایل کاربردی شان را مرتباً استفاده می کنند. این برنامه می تواند به صورت هوشمند دریابد که کدام آیکن ها بهتر است با هم باشند و یا اینکه شما خودتان نشانهی برنامه ها را دسته بندی نمایید. از این پس با Fences نه تنها میزکار ویندوز مرتب و منظم تری خواهید داشت که یافتن آنچه که به دنبالش هستید هم ساده تر می شود.

 • لینک دانلود نرم افزار نرم افزار مجانی Fence

Teracopy

TeraCopyشاید متوجه نشده باشید، اما قابلیت کپی فایل ها در ویندوز آنچنان که باید قدرتمند نیست. نه تنها دارای مشکل کندی به شدت آزار دهنده ای بخصوص در کار با حجم بالای اطلاعات است، بلکه قابلیت های آن بسیار اولیه و ساده باقی مانده است. ویندوز هرگز به شما نمی گوید که کدام فایل ها با موفقیت کپی شدند و کدام موارد دارای مشکل بوده اند، از این گذشته فاقد امکان متوقف کردن و از سرگیری مجدد انتقال است – مثلاً زمانی که حجم بالایی از فایلها را جابجای می کنید و همان حین کار مهمی پیش می آید که نمی توانید تا اتمام جابجایی صبر کنید. اینجاست که Teracopy خود نمایی می کند. این برنامه قادر است سرعت نقل و انتقال فایلها را بالا برده و کپی / جابجایی حجم بالایی از اطلاعات را هر چه بیشتر ساده کند. از این گذشته، Teracopy بهترین برنامه از این دست است که توانسته خود را به خوبی با فایل اکسپلورر ویندوز یکپارچه نماید.

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی TeraCopy

ShellEx View

shellexviewپس از نصب تمام برنامه هایی که در بالا معرفی شدند و سایر برنامه های دلخواه خودتان، حال با هر راست کلیکی که می زنید با فهرست بلندبالایی روبرو هستید که انتخاب موارد دلخواه در آن واقعا کار پیچیده ای است، حتی برای خوره های رایانه! اگر با تمام این موارد سر و کار ندارید و ترجیح می دهید که از این لیست به حد کفایت بکاهید بهتر است برنامه ShellEx View را نصب کنید.

 • لینک دانلود نرم افزار مجانی ShellEX View


کمی به خود استراحت دهید و از بازی های اتاری در مرورگر ویندوز خود لذت ببرید


کمی به خود استراحت داده و از بازی‌های کلاسیک آتاری در مرورگر خود لذت ببرید

آتاری، سازنده قدیمی بازی‌های ویدیویی طی یک همکاری مشترک با تیم ویندوز مایکروسافت، برخی از محبوب‌ ترین بازی‌های کلاسیک کنسول آتاری را برپایهHTML5 پیاده سازی نموده و در دسترس عموم قرار داده است.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

اینترنت فیبر نوری چیست؟ آشنایی با مزایا و کاربرد آن در ایران

اینترنت فیبر نوری چیست؟ آشنایی با مزایا و کاربرد آن در ایران

امروزه از تکنولوژی فیبر نوری برای دستیابی به سرعت بالا استفاده می شود. سرعت اینترنت فیبر نوری حدود ۱۰۰۰۰ مگابیت در ثانیه (۱ گیگابیت در ثانیه) است که به شما قابلیت دسترسی به وب سایت ها را با بالاترین سرعت می دهد. اما اینترنت فیبر نوری چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

لیست 10بازی برتر و پر طرفدار که توسط  فیسبوک معرفی شده اند

حتی گیمر های حرفه ای نیز ممکن است گاهی به بازی های چند نفره که گرافیک خیلی قوی نداشته باشند، علاقه نشان دهند. جذابیت بازی های فیسبوک نیز در این است که می توانید نتیجه بازی ها را با سایر دوستانتان به اشتراک بگذارید و از جزئیات نتایج بازی آنها مطلع شوید، حتی می توانید گاهی از آنها کمک بگیرید و رتبه خود را در بازی بالا ببرید. در ادامه لیست 10 بازی برتر و پرطرفدار که توسط فیس بوک معرفی شده اند را مشاهده خواهید کرد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

کارت گرافیک

مژده به دارندگان کارت‌های گرافیک RTX انویدیا: برنامه OBS Studio برای شما تقویت شد

نمایشگاه CES امسال بود که با نسخه بتا شاهد حاصل همکاری OBS (Open Broadcaster Software) با انویدیا بودیم، پس از آن بود که نسخه 23.0.1 از برنامه محبوب استریم و ضبط گیم پلی OBS Studio با پشتیبانی بهینه از کارت‌های گرافیک GeForce جدید انویدیا منتشر شد. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

بهترین گوشی با نمایشگر تاشو: هواوی میت X

سخت است که از بهترین گوشی‌های MWC صحبت کنیم و در اولین مورد، به گوشی جدید 

هواوی یعنی گوشی تاشو میت X اشاره نکنیم. حتی با وجود اینکه این گوشی یک روز پیش از معرفی لو رفته بود، همچنان مراسم معرفی این گوشی هیجان انگیز بود و

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

مروری بر گلکسی اس ۱۰ پلاس؛ قاتل آیفون

هرچند قبلا گلکسی‌های سامسونگ متهم به کپی کاری از آیفون می‌شدند، اما ورود گلکسی اس 10 همه این نوع جملات را بر باد داده است.

به گزارش 

خبرآنلاین، سامسونگ چند سالی طول کشید تا گام‌های خود را در بخش سخت‌افزار محکم کند و حالا می‌توان گفت گلکسی اس 10 به‌صراحت یک گوشی سامسونگی است و کپی از آیفون در خود ندارد.{

لینک} 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

EaseUS Todo PCTrans

EaseUS Todo PCTrans

  یک کامپیوتر جدید خریدید و میخواهید تمام اطلاعات و نرم افزارهای خود را از کامپیوتر قدیمی به جدید منتقل کنید؟ یا اینکه کامپیوتر خود را ارتقاء داده اید و ویندوز xp رو به ویستا یا ویندوز 7 یا 8 ارتقاء داده اید؟ میخواهید فایل های خود را از یک کامپیوتر به دیگری منتقل کنید؟ برای جابجایی اطلاعات و نرم افزارها از یک سیستم عامل 32 بیتی به یک سیستم 64 بیتی مشکل دارید؟ برنامه Todo PCTrans این مشکلات را به خوبی حل میکند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

دانلود نرم افزار انتقال برنامه و بازی های نصب شده از درایو ویندوز به یک درایو دیگر

SymMover 1.5

 

 

با خواندن اسم مطلب خوشحال شدید؟ حق دارید! این مشکل بسیاری از کاربران است.

 

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که بخواهید یک نرم افزار یا بازی سنگین را روی ویندوز خود نصب کنید و با خطای کمبود فضای دیسک سخت (Low Disk Space) مواجه شوید. بعضی از نرم افزارها امکان تعیین اینکه در کدام درایو نصب شوند را ندارند. و مجبورید آنها را در درایو پیش فرض ویندوز (درایو C) نصب کنید. حالا اگر فضای درایو ویندوز شما پر باشد با مشکل مواجه خواهید شد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

چگونه فایل های حجیم را بدون دردسر اپلود کنیم


در اینترنت وب سایت های متنوعی برای آپلود فایل های حجیم و به اشتراگ گذاری آنها وجود دارد. در مقابل وب سایت هایی وجود دارند که برای آپلود کردن فایل ها محدودیت قائل شده و یا برای به اشتراک گذاری نیاز به ثبت نام دارند. در ادامه قصد داریم سه نمونه از بهترین سایت های اشتراک گذاری فایل های بزرگ تا حجم 9 گیگابایت و بدون نیاز به ثبت نام و شمارنده را معرفی کنیم. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

لیست گرفتن از فایل‌ها و پوشه‌های موجود در یک دایرکتوری


استفاده از مرورگر:

با استفاده از مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم به راحتی می‌توانید لیست فایل‌ها و پوشه‌های موجود در یک دایرکتوری را تهیه کنید. دقت کنید که اینکار در مرورگر اینترنت اکسپلورر امکان پذیر نیست.

 • ابتدا مسیر مورد نظرتان را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید به طور مثال \:

  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

راهنمای درج و پخش موسیقی در وبلاگ

در صورتی که مایل هستید برای بازدیدکنندگان وبلاگ شما موسیقی خاصی پخش شود میتوانید با قرار دادن کد خاصی در قالب یا بخش تنظیمات وبلاگ خود اینکار را انجام دهید.
قبلا از آنکه با نحوه قرار دادن کدهای پخش موسیقی در وبلاگ آشنا شوید لازم است اطلاعاتی درباره انواع فایلهای موسیقی مورد استفاده در وب داشته باشید. فایلهای موسیقی رایج و مورد استفاده در اینترنت به شرح زیر است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]


اموزش بازی حکم با ورق


حکم نام بازی‌ای با ورق‌های بازی (۵۲تایی) متکی بر بخت و مهارت است. محبوب‌ترین گونهٔ این بازی نوع چهارنفرهٔ آن است گرچه گونه‌های دو نفره یا سه نفرهٔ آن هم بازی می‌شود. در میان بازی‌های ورق حکم نزد ایرانیان از محبوبیت زیادی برخوردار است. در گونهٔ چهارنفری حکم بازیکنان دوبه‌دو یار یکدیگرند و دیگر گونه‌ها هر کس علیه بقیه بازی می‌کند. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

سلام خدمت کاربران عزیز و گرامی


 

این مطلب بسیار پر اهمیت است و میتواند راه کار موثر

در ارتباط با ذخیره سازی اطلاعات شمادرفضای اینترنت 

باشد و شما میتوانید از وبلاگ یا سایت مورد نظر خودتان یک پشتیبانی بدون عیب و نقص داشته باشید


با ما همرا باشید در ادامه مطلب. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

معرفی 7 آپلود سنتر قدرتمند و سریع و البته رایگان 


مقدمه:


بارگیری یا دانلود (به انگلیسی: Download)، فرآیند برداشت داده‌های الکترونیکی از یک رایانه (معمولاً یک رایانه دور یا یک سرور) به رایانهٔ دیگر (معمولاً رایانه شما یا یک رایانه محلی)، با مودم یا شبکه رایانه‌ای را گویند. همچنین فرستادن بلوکی از داده‌ها، مانند یک پرونده، با ساختار پست اسکریپت، به دستگاه مستقلی مانند چاپگر پست اسکریپت نیز بارگیری نامیده می‌شود. عمل وارون فرایند فوق رابارگذارییا آپلود(به انگلیسی: Upload) گویند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

دانلود آهنگ جدید محسن یگانه دیوار

Download New Music Mohsen Yeganeh Divar

آهنگ جدید محسن یگانه بنام دیوار

میخندمو دردامو میشمارم تلخه ولی شاید دلم واشه

وقتی برایه غصه هام جا نیست دیوارو هل میدم غمام جا شه

ترانه و آهنگ و تنظیم:محسن یگانه+میکس و مسترینگ:آرش پاکزاد

دانلود آهنگ جدید محسن یگانه دیوار


دانلود آهنگ12 برنامه فوق العاده که کارایی ویندوز را بالاتر می برند


اگر مایلید تا ابزارهای داخلی سیستم عامل خود را تقویت کنید و امور قابل اجرا با رایانه تان را به مراتب راحت، کارا و حرفه ای تر از همیشه انجام دهید، شاید بد نباشد برخی از این برنامه های معرفی شده در این مقاله را دانلود و بر روی ویندوز خود نصب کنید.   [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

پخش صدا در HTML


صداها در HTML به روش های مختلفی می توانند پخش شوند.

مشکلات و راه حل های پخش صدا در وب

 

Wiki

اجرای صدا در HTML کار آسانی نیست!

باید ترفند های زیادی برای اینکه مطمئن شوید فایل صوتی شما در تمام مرورگرها (Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safari, Opera) و تمامی سخت افزارها (PC, Mac , iPad, iPhone) اجرا شود به کار ببرید.

در این فصل مشکلات و راه حل هایی موجود به طور خلاصه بیان شده است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]


کدام بهتر است ؟!؟!خودتان تصمیم بگیرید 


مصرف شدن هزینه های اینترنتی وخریدن بسته های اینترنت از اپراتور ها برای گوشی های اندرویدی و پلتفرم های دیگر

.یا.

مصرف شدن فضای گوشی های اندرویدی و پلتفرم های دیگر با نصب برنامه های پر حجم ؟!؟!؟!؟!؟!


با ادامه این مطلب همراه باشید  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]


برنامه های بسیاری برای دانلود از اینستاگرام در اینترنت وجود دارند که هر کدام امکانات ویژه خود را دارند. اما بیشتر آنها کارآمد نیستند و همچنین با در اختیار داشتن اطلاعات شخصی شما ممکن است تهدید محسوب شوند.

با وبلاگ اینترنتیها همراه باشید ما به شما سایتی معرفی خواهیم کرد که بتوانید بصورت انلاین تصاویر و ویدیو های خودتان را دانلود کنید و دیگر با این سایت نیاز نخواهید داشت ک برنامه دانلودر اینستاگرام نصب کنید.

در ادامه مطلب همراه باشید  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]در سیستم عامل اندروید به صورت پیش فرض هنگامی که شما در حال گوش دادن به فایل صوتی باشید و یک ایمیل یا اس ام اس دریافت کنید پخش فایل صوتی قطع شده و پخش صدای اطلاعیه مربوط به ایمیل یا اس ام اس دریافت شده آغاز خواهد شد. 

با ما همراه باشید در ادامه مطلب این نرم افزار را معرفی خواهیم کرد.[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

جدول رنگهای پایه html بر اساس مقادیر هگز #DDDDDD #CCCCCC #BBBBBB #AAAAAA #999999 
#888888 #777777 #666666 #555555 #444444 #333333 
#000000 #000033 #000066 #000099 #0000CC #0000FF 
#330000 #330033 #330066 #330099 #3300CC #3300FF 
#660000 #660033 #660066 #660099 #6600CC #6600FF 
#990000 #990033 #990066 #990099 #9900CC #9900FF 
#CC0000 #CC0033 #CC0066 #CC0099 #CC00CC #CC00FF 
#FF0000 #FF0033 #FF0066 #FF0099 #FF00CC #FF00FF 
#003300 #003333 #003366 #003399 #0033CC #0033FF 
#333300 #333333 #333366 #333399 #3333CC #3333FF 
#663300 #663333 #663366 #663399 #6633CC #6633FF 
#993300 #993333 #993366 #993399 #9933CC #9933FF 
#CC3300 #CC3333 #CC3366 #CC3399 #CC33CC #CC33FF 
#FF3300 #FF3333 #FF3366 #FF3399 #FF33CC #FF33FF 
#006600 #006633 #006666 #006699 #0066CC #0066FF 
#336600 #336633 #336666 #336699 #3366CC #3366FF 
#666600 #666633 #666666 #666699 #6666CC #6666FF 
#996600 #996633 #996666 #996699 #9966CC #9966FF 
#CC6600 #CC6633 #CC6666 #CC3399 #CC66CC #CC66FF 
#FF6600 #FF6633 #FF6666 #FF6699 #FF66CC #FF66FF 
#009900 #009933 #009966 #009999 #0099CC #0099FF 
#339900 #339933 #339966 #339999 #3399CC #3399FF 
#669900 #669933 #669966 #669999 #6699CC #6699FF 
#999900 #999933 #999966 #999999 #9999CC #9999FF 
#CC9900 #CC9933 #CC9966 #CC9999 #CC99CC #CC99FF 
#FF9900 #FF9933 #FF9966 #FF9999 #FF99CC #FF99FF 
#00CC00 #00CC33 #00CC66 #00CC99 #00CCCC #00CCFF 
#33CC00 #33CC33 #33CC66 #33CC99 #33CCCC #33CCFF 
#66CC00 #66CC33 #66CC66 #66CC99 #66CCCC #66CCFF 
#99CC00 #99CC33 #99CC66 #99CC99 #99CCCC #99CCFF 
#CCCC00 #CCCC33 #CCCC66 #CCCC99 #CCCCCC #CCCCFF 
#FFCC00 #FFCC33 #FFCC66 #FFCC99 #FFCCCC #FFCCFF 
#00FF00 #00FF33 #00FF66 #00FF99 #00FFCC #00FFFF 
#33FF00 #33FF33 #33FF66 #33FF99 #33FFCC #33FFFF 
#66FF00 #66FF33 #66FF66 #66FF99 #66FFCC #66FFFF 
#99FF00 #99FF33 #99FF66 #99FF99 #99FFCC #99FFFF 
#CCFF00 #CCFF33 #CCFF66 #CCFF99 #CCFFCC #CCFFFF 
#FFFF00 #FFFF33 #FFFF66 #FFFF99 #FFFFCC #FFFFFF 

 

جدول رنگهای نامگذاری شده و مقادیر معادل هگز آن به ترتیب حروف الفباء 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

استخراج آنلاین فایل های RAR بدون نیاز به نصب نرم افزار


آیا به دنبال راهی برای استخراج آنلاین فایل های RAR هستید؟ ما در این مقاله 7 ابزار برتر را در این زمینه معرفی می‌کنیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها یک محتویات درون فایل آرشیوی RAR را به صورت آنلاین استخراج و دانلود کرده و یا آن را تغییر فرمت دهید. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

دانلود آهنگ جدید محسن یگانه دیوار

Download New Music Mohsen Yeganeh Divar

آهنگ جدید محسن یگانه بنام دیوار

میخندمو دردامو میشمارم تلخه ولی شاید دلم واشه

وقتی برایه غصه هام جا نیست دیوارو هل میدم غمام جا شه

ترانه و آهنگ و تنظیم:محسن یگانه+میکس و مسترینگ:آرش پاکزاد

دانلود آهنگ جدید محسن یگانه دیوار


دانلود آهنگ


برنامه های دانلود از اینستاگرام برای Android

برنامه های بسیاری برای دانلود از اینستاگرام در اینترنت وجود دارند که هر کدام امکانات ویژه خود را دارند. اما بیشتر آنها کارآمد نیستند و همچنین با در اختیار داشتن اطلاعات شخصی شما ممکن است تهدید محسوب شوند. وبلاگ اینترنتیها بابررسی بسیار برنامه های مطمئنی را انتخاب کرده و آنها را به شما معرفی می‌کند.

در ادامه مطلب همراه باشید  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

منبع؛:www.zoomit.ir
معرفی نماوا: سرویس تماشای آنلاین فیلم و سریال

نماوا» سرویسی آنلاین برای پخش فیلم و سریال است که توسط آن به جدیدترین و جذاب‌ترین سریال‌ها، فیلم‌ها و انیمیشن‌های ایرانی و خارجی دسترسی خواهید داشت.تماشای آنلاین فیلم و سریال تا همین چند سال پیش تنها یک رؤیا برای کاربران ایرانی بود اما خوشبختانه در سال‌های اخیر با افزایش چشمگیر سرعت اینترنت و همچنین ارزان‌تر شدن هزینه‌ی ترافیک، استریم یا تماشای آنلاین ویدیو امکان‌پذیر شده است و محتویات ویدیویی روزبه‌روز سهم بیشتری را از ترافیک مصرفی کاربران به خود اختصاص می‌دهند. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

آموزش روش به دست آوردن آدرس آی پی


بطور کلی هر دستگاهی که به اینترنت می تواند متصل شود، دارای یک شماره شناسایی می باشد که به آن IP و یا " Internet Protocol Address " گفته می شود که شرکت ارائه دهنده اینترنت شما یا همان " Internet service Provider " می تواند از اطلاعات جستجوهای شما و. مطلع شود و مشاهده نماید. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

اموزش جستجوی تصاویر در گوگل 


گوگل قابلیتی دارد که با استفاده از آن کاربر می تواند جستجوی خود را بر اساس تصویر انجام دهد. ابزار جستجو با عکس گوگل کاربردهای بسیاری دارد؛ به عنوان مثال می توان اطلاعات یک عکس یا کیفیت های متفاوتی از آن را به دست آورد.

همه شما می دانید که برای جستجو کردن یک تصویر باید کلمه مربوط به آن را در باکس جستجوی گوگل تایپ کنید و جستجو را بزنید و ثانیه ای بعد شما تصاویر را در قسمت Google Images مشاهده می کنید. اما 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

در این بخش به معرفی سایت های کاربردی و مفید می پردازیم حالا امروز قصد دارم تعدادی از سایت های آنلاین را معرفی کنم که از طریق آنها می توانید به تصاویر و عکس های خود افکت های شیکی اضافه کنید. در حقیقت با کمک این سایت ها امکان ادیت و ویرایش عکس ها وجود دارد و از فیلترها و افکت های جالبی که ارائه می دهند رایگان می توان استفاده کرد.

افزایش کیفیت عکس به صورت آنلاین

28 سایت آنلاین کم نظیر برای ویرایش و کاهش حجم عکس

28 سایت آنلاین کم نظیر برای ویرایش عکس
سایت photofunia.com

کافی است وارد سایت 

photofunia.com شده و افکت مورد نظر خود را از 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

اپلیکیشن های ساخت سینماگراف برای اندروید

در این قسمت دو اپلیکیشن بسیار کارآمد برای سیستم عامل اندروید معرفی خواهد شد.

اپلیکیشن ساخت سینماگراف اندروید Fotodanz

اپلیکیشن Fotodanz یکی از اپلیکشن های قدرتمند و معروف در زمینه ساخت سینماگراف میباشد. ساخت سینماگراف با این اپلیکشن بسیار راحت تر و سریعتر از تصور آن است. دقیقا همزمان با اجرای برنامه دوربین موبایل نیز بصورت خودکار شروع به. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

معرفی بهترین هاست های رایگان ایرانی

" style="max-width: 100%; display: block !important;" />بهترین هاست رایگان ایرانی کدام است؟ هاست رایگان gigfa

هاست رایگان Gigfa

اولین ارائه دهنده هاست رایگان که قصد دارم معرفی کنم gigfa.com است که می‌توانید از خدمات این هاستینگ برای استفاده از فضای رایگان هاست استفاده کنید. هاست های رایگان ارائه شده این میزبانی ویژگی‌های زیر را دارند که عبارتند از:. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

تلویزیون اسمارت سامسونگ ، ال جی ، سونی و چه ویژگی هایی دارند؟

What is a Smart TV? Why Should We Buy One of Them

با اختراع تلویزیون هر کسی دوست داشت یک جعبه جادویی در خانه خود داشته باشد. اوایل این دستگاه ها با تصویر سیاه و سفید روانه بازار شدند و مردم مات و مبهوت آن می شدند. با گذشت زمان و رنگی شدن تصویر بسیاری بر این باورند که پس از. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

WPS چیست ؟ کاربرد دکمه WPS در مودم وایرلس 


اگر دقت کرده باشید پشت اغلب مودم های وای فای یه دکمه WPS وجود داره . آیا می دونید کاربرد این دکمه چیه و اصلا چیکار میکنه ؟ من در این پست می خوام این تکنولوژی رو خدمت تون معرفی کنم و بگم که اصلا کاربردش چیه . این پست کاملا به زبون ساده نوشته شده بنابراین از خوندش اصلا نترسید . [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

بهترین گوشی با نمایشگر تاشو: هواوی میت X

سخت است که از بهترین گوشی‌های MWC صحبت کنیم و در اولین مورد، به گوشی جدید 

هواوی یعنی گوشی تاشو میت X اشاره نکنیم. حتی با وجود اینکه این گوشی یک روز پیش از معرفی لو رفته بود، همچنان مراسم معرفی این گوشی هیجان انگیز بود و[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

مروری بر گلکسی اس ۱۰ پلاس؛ قاتل آیفون

هرچند قبلا گلکسی‌های سامسونگ متهم به کپی کاری از آیفون می‌شدند، اما ورود گلکسی اس 10 همه این نوع جملات را بر باد داده است.

به گزارش 

خبرآنلاین، سامسونگ چند سالی طول کشید تا گام‌های خود را در بخش سخت‌افزار محکم کند و حالا می‌توان گفت گلکسی اس 10 به‌صراحت یک گوشی سامسونگی است و کپی از آیفون در خود ندارد.{

لینک} [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

حسگر فراصوتی

تا کنون حسگر‌های اثر انگشتی که در موبایل‌ها و در زیر صفحه نمایش به‌کار رفته‌اند همگی از نوع اپتیکی هستند. اما سامسونگ در سری جدید گوشی‌های تلفن همراه خود از حسگرهای اثر انگشت فراصوتی (اولتراسونیک) در زیر صفحه نمایشگرهایش استفاده کرده است.  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

قاتل گوشی‌های پرچمدار

شرکت شیائومی یک گوشی جدید را معرفی کرده است که از نظر امکانات و قیمتش می‌توان آن را قاتل گوشی‌های پرچمدارن دانست. 

این گوشی می-۹ نام دارد و از پردازنده اسنپدراگون ۸۵۵ و دوربین ۴۸ مگا پیکسلی بهره می‌برد. با این سخت افزار بسیار قوی قیمت می-‌۹ حدود ۵۰۰ دلار است. (در حدود نصف قیمت پرچمداران شرکت‌هایی مانند سامسونگ، اپل و هواوی).

​دوربین این گوشی در. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

آیفون با تراشه پنج‌نانومتری

در سال آینده میلادی اپل قصد دارد تا تراشه آیفون‌هایش را که ای۱۴ نام دارد وارد بازار کند. این تراشه احتمالا انقلابی در زمینه پردازنده‌های موبایل خواهد بود چرا که با لیتوگرافی پنج نانومتری ساخته خواهد شد. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

چه خبر از نسل پنج؟

با آغاز سال ۲۰۱۹ اخبار زیادی از گسترش فناوری نسل پنج (فایو جی) منتشر می‌شود. بسیاری از شرکت‌ها هم برنامه خود برای معرفی گوشی‌های فایو جی را اعلام می‌کنند. شرکت بزرگ سازنده پردازنده‌های جهان، کوالکام هم مودم ایکس ۵۵ را. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

گوشی تاشوی هواوی رقیب گوشی تاشوی سامسونگ

۰۸/اسفند/۱۳۹۷

تنها چند روز پس از معرفی گوشی تاشوی سامسونگ، شرکت هواوی هم گوشی تاشوی خود را معرفی کرد. اتفاقی که می‌توان آنرا نقطه عطفی در صنعت ساخت تلفن‌های همراه در جهان دانست. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

این قابلیت را در مرورگر خود فعال کنید

اگر شما نگران دسترسی افراد غریبه به تاریخچه جستجوهای خود در مرورگرهای اینترنتی مورد استفاده در لپ‌تاپ و رایانه خود هستید، بهتر است از قابلیت guest browsing بهره ببرید. 

به گزارش خبر گذاری ایسنا، در صورتی که 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

برای قرار دادن کد بازی های انلاین در وبلاگ و وبسایت خودتان میتوانید در قسمت درج شده در کدی ک به شما اراعه میکنیم ادرس سایتی ک بازی را بصورت انلاین در اختیار شما قرار میدهد را در این کد وارد کنید و بازی در صفحه سایت و وبلاگ شما اجرا خواهد شد.1_کد قرار دادن باکس کد برای وبلاگ و وبسایت 


http://enternetiha.blogsky.
کافی است وارد سایت 

photofunia.com شده و افکت مورد نظر خود را از سمت چپ سایت انتخاب کنید ، 22 نوع افکت در این سایت وجود دارد که هر کدام شامل چندین مدل متفاوت می باشند. پر از افکت های جالب و قشنگی است که حتما مورد رضایت بخش خواهد بود.در سایت

 loonapix.com/effector نیز شما میتوانید افکت مناسب با عکس خود را انتخاب کنید و یا در یک قاب قرار دهید و همچنین می توانید از بخش Face effects چهره خود را جای نمونه های انتخابی بگذارید.  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

معرفی سایت های اپلود سنتر ایرانی و خارجی 


سایت هایی ک در این مطلب منتشر میشود جهت استفاده کاربران بوده و استفاده دیگر از این سایت ها مربوط به خود کاربران است و این وبلاگ هیچگونه مسعولیتی در مورد نحوه استفاده غیر قانونی کاربران را ندارد.امیدواریم که از این مطالب استفاده ببرید و مورد رضایت شما باشد

 

جهت مشاهده مطلب کلیک کنید[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

جهت قرار دادن ادرس سایت خودتان برای دانلود در محل های مشخص شده ادرس خود را قرار دهید و همچنین شما میتوانید در قسمت دوم در این کد عکس دانلود را تغیر دهید.


جهت استفاده از این کد میتوانید در قسمت های مشخص شده در کد ادرس سایتی ک عکس خودتان را در ان اپلود کرده اید قرار بدهید درقسمت اول فقط ادرس سایت و در قسمت دوم بصورت کامل ادرس عکس اپلود شده خود را قرار دهید. F در سایت

 loonapix.com/effector نیز شما میتوانید افکت مناسب با عکس خود را انتخاب کنید و یا در یک قاب قرار دهید و همچنین می توانید از بخش Face effects چهره خود را جای نمونه های انتخابی بگذارید.  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

آموزش قرار دادن آی در کنار اسم سایت یا وبلاگ (FavIcon)

 

 

 

حتما شما هم Icon یا شکلک هایی که در کنار عنوان سایت ها در مرورگر نمایش داده می شود را دیده اید. استفاده از این شکلک ها که به آن Favicon گفته می شود، علاوه بر زیبایی باعث مشخص شدن یک سایت در بین Tab های مختلف می شود.

 

اگر دوست دارید برای. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

14سایت ویرایش عکس و طراحی عکس


1_سایت 

bighugelabs.com نیاز به عضویت دارد بعد از اینکه عضو سایت شدید می توانید از بخش های سایت استفاده کنید. از طریق اکانت گوگل و یا فیسبوک نیز امکان مشترک شدن وجود دارد.


2_اگر افکت های کم نظیری و متحرک می خواهید حتما یک سر به سایت 

avatar.pho.to بزنید. به منوی Fun effects بروید و از. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

نرم افزار photo grid برای گوشی های اندرویدی


اپلیکیشن Photo Grid (فتو گرید) جزو یکی از بهترین برنامه های ویرایش عکس محسوب می‌شود و قابلیت های بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار داده است. از جمله این قابلیت ها می‌توان به امکان ساخت کلاژ عکس و یا ویدیو اشاره کرد. از سوی دیگر کاربران برنامه فتو گرید (Photo Grid) به افکت های گوناگون، ابزارهای ویرایشی و زیباسازی متنوع دسترسی خواهند داشت.ارائه مجموعه متنوعی از افکت های واقعیت افزوده جزو دیگر قابلیت های برنامه Photo Grid (فتو گرید) به شماره می‌رود. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به معرفی و بررسی اپلیکیشن Photo Grid (فتو گرید) بپردازیم. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

نرم افزار ترکیب چند عکس با یکدیگر

fuzel collage یکی از بهترین نرم افزارهای

ترکیبیو ادغام چند عکس یا به اصطلاح کلاژ می باشد که از بی نهایت تصویر برای ترکیب استفاده میکند. همه ما در گالری موبایل هایمان عکس هایی داریم که به نوعی به یکدیگر مرتبط اند؛ یا در یک روز مشخص گرفته شده اند و یا سوژه ای مشترک دارند. برای  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

معرفی سایت های اپلود سنتر ایرانی و خارجی 


سایت هایی ک در این مطلب منتشر میشود جهت استفاده کاربران بوده و استفاده دیگر از این سایت ها مربوط به خود کاربران است و این وبلاگ هیچگونه مسعولیتی در مورد نحوه استفاده غیر قانونی کاربران را ندارد.امیدواریم که از این مطالب استفاده ببرید و مورد رضایت شما باشد

 

جهت مشاهده مطلب کلیک کنید[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

14سایت ویرایش عکس و طراحی عکس


1_سایت 

bighugelabs.com نیاز به عضویت دارد بعد از اینکه عضو سایت شدید می توانید از بخش های سایت استفاده کنید. از طریق اکانت گوگل و یا فیسبوک نیز امکان مشترک شدن وجود دارد.

2_اگر افکت های کم نظیری و متحرک می خواهید حتما یک سر به سایت 

avatar.pho.to بزنید. به منوی Fun effects بروید و از. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

نرم افزارهای ساختن سینما گراف برای گوشی های اندرویدی

در این قسمت دو اپلیکیشن بسیار کارآمد برای سیستم عامل اندروید معرفی خواهد شد.

اپلیکیشن Fotodanz

یکی از اپلیکشن های قدرتمند و معروف درزمینه ساخت سینماگراف میباشد.ساختن سینما گراف با  این اپلیکشن بسیار راحت تر و سریعتر از تصور آن است. دقیقا همزمان با اجرای برنامه دوربین موبایل نیز بصورت خودکار شروع به کار  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

پیامک +دانلود


در سیستم عامل اندروید به صورت پیش فرض هنگامی که شما در حال گوش دادن به فایل صوتی باشید و یک ایمیل یا اس ام اس دریافت کنید پخش فایل صوتی قطع شده و پخش صدای اطلاعیه مربوط به ایمیل یا اس ام اس دریافت شده آغاز خواهد شد. 
با ما همرا باشید با معرفی این نرم افزار. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

سایتplnkr.co

امروز با شما هستیم  با معرفی یک سایت زیبا و کاربردی در جهت نوشتن کد های برنامه نویسی ک میتوانید از امکانات این سایت استفاده های لازم را ببرید.

http://plnkr.co/edit/?p=preview


تصاویر های وبلاگ

 امکانات و فواید این وبسایت به این شرح است: [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

در مقدمه نیز باید بگوییم ک این کد ابعاد اصلی عکس را تغیر نمیدهد و عکس در اندازه بزرگ خواهد بود ولی شکل نمایش عکس با این کد در وبلاگ یا وبسایت شما کوچک میشود و در این صورت صفحه شما جهت نمایش عکسها زودتر بارگذاری میشود و کاربران برای مشاهده ابعاد اصلی میتوانند روی عکس های شما که به ابعاد کوچکتری شده اند کلیک کنند و ابعاد بزرگ و اصلی را ببینند و دانلود کنند

توضیحات کدی که در اختیار شما قرار داده ایم به این شرح است:در  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

  تصاویر ها

imageing.

تصاویر های وبلاگجهت مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگتر روی عکس ها کلیک کنید و یا با نگه داشتن موس روی عکسها میتوانید ذخیره کنید.
1_تصاویربازی ها 

دانلود فایل با لینک مستقیمکلیک کنید

2_تصاویرمتحرک

دانلود فایل با لینک مستقیمکلیک کنید

3_تصاویرحیوانات

دانلود فایل با لینک مستقیمکلیک کنید

4_تصاویر طبیعت

دانلود فایل با لینک مستقیمکلیک کنید
آموزش تبدیل متن به صوت با استفاده از نرم‌افزار Talk Text
 

 این مطلب توسط سایت سرزمین دانلود منشتر شده و شما میتوانید جهت مطالب بیشتر به این سایت مراجعه نمایید.

www.sarzamindownload.com

آموزش تبدیل متن به صوت با استفاده از نرم‌افزار Talk Text

 

"

Talk Text" یکی از نرم‌افزار‌های کاربردی در زمینه تبدیل متن به صوت می‌باشد.
به کمک تکنولوژی استفاده شده در طراحی و ساخت این نرم‌افزار، می‌توانید انواع فایل‌های PDF، اسناد، صفحات وب و. را به صورت صوتی گوش دهید و زحمت مطالعه با چشمانتان را  .

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

در مقدمه نیز باید بگوییم ک این کد ابعاد اصلی عکس را تغیر نمیدهد و عکس در اندازه بزرگ خواهد بود ولی شکل نمایش عکس با این کد در وبلاگ یا وبسایت شما کوچک میشود و در این صورت صفحه شما جهت نمایش عکسها زودتر بارگذاری میشود و کاربران برای مشاهده ابعاد اصلی میتوانند روی عکس های شما که به ابعاد کوچکتری شده اند کلیک کنند و ابعاد بزرگ و اصلی را ببینند و دانلود کنند

توضیحات کدی که در اختیار شما قرار داده ایم به این شرح است:در  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

گالری عکسهای شما بصورت انلاین

تصاویر های وبلاگ

با سلام خدمت شما خوانندگان عزیز امروز میخواهیم وبسایت هایی را معرفی کنیم که به شما سرویس های ابری برای ذخیره سازی تصاویر ارایه میدهند و شما میتوانید صفحه وب خود را بصورت یک گالری عکس از  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]


احتمالاً بارها وارد یک سایت شده‌اید و دیده‌اید که به محض ورود، تا زمانی که کل سایت بارگزاری شود، یک عکس چرخان و یا یک نوار که در حال پر شدن است، نمایش داده می‌شود، ایده کلی این است که ما به محض لود شدن سایت، یک عکس به کاربر نمایش دهیم و به محض اینکه آخرین خط کدهای ما اجرا شد، این عکس را مخفی کنیم. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

کد کادر برای متن و عکس

از این کد میتوانید در جهت کادر گذاری برای متن های خود استفاده کنید.


نوشتن متن روی عکس

از طریق کد زیر شما به راحتی میتوانید یک عکس را در سند html فراخوانی کنید و بر روی تصویر فراخوانی شده متن دلخواه و مورد نیاز خود را با فونت، سایز و مشخصات بسیاری اضافه کنید :


کد فونت و رنگ متن 

برای تغیر فونت متن های خود کدی که به شما معرفی میکنیم را در اول متن های خود قرار دهید.احتمالاً بارها وارد یک سایت شده‌اید و دیده‌اید که به محض ورود، تا زمانی که کل سایت بارگزاری شود، یک عکس چرخان و یا یک نوار که در حال پر شدن است، نمایش داده می‌شود، ایده کلی این است که ما به محض لود شدن سایت، یک عکس به کاربر نمایش دهیم و به محض اینکه آخرین خط کدهای ما اجرا شد، این عکس را مخفی کنیم. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

سایتplnkr.co

امروز با شما هستیم  با معرفی یک سایت زیبا و کاربردی در جهت نوشتن کد های برنامه نویسی ک میتوانید از امکانات این سایت استفاده های لازم را ببرید.

http://plnkr.co/edit/?p=preview


تصاویر های وبلاگ

 امکانات و فواید این وبسایت به این شرح است: [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

در مقدمه باید بگوییم این کد ابعاد اصلی عکس را تغیر نمیدهد و اندازه عکس بزرگ خواهد بود ولی شکل نمایش عکس با این کد در وبلاگ یا وبسایت شما کوچک میشود و در این صورت صفحه شما جهت نمایش عکسها زودتر بارگذاری میشود و کاربران برای مشاهده ابعاد اصلی میتوانند روی عکس های شما که به ابعاد کوچکتری شده اند کلیک کنند و ابعاد بزرگ و اصلی را ببینند و دانلود کنند

توضیحات کدی که در[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

جهت قرار دادن ادرس سایت خودتان برای دانلود در محل های مشخص شده ادرس خود را قرار دهید و همچنین شما میتوانید در قسمت دوم در این کد عکس دانلود را تغیر دهید.جهت استفاده از این کد میتوانید در قسمت های مشخص شده در کد ادرس سایتی ک عکس خودتان را در ان اپلود کرده اید قرار بدهید درقسمت اول فقط ادرس سایت و در قسمت دوم بصورت کامل ادرس عکس اپلود شده خود را قرار دهید.


برای قرار دادن کد بازی های انلاین در وبلاگ و وبسایت خودتان میتوانید در قسمت درج شده در کدی ک به شما اراعه میکنیم ادرس سایتی ک بازی را بصورت انلاین در اختیار شما قرار میدهد را در این کد وارد کنید و بازی در صفحه سایت و وبلاگ شما اجرا خواهد شد.کد قرار دادن باکس کد برای وبلاگ و وبسایت کد رنگ قبل از متن ها

برای شروع متن ها میتوانید از این کد استفاده کنید.

نمونه:

به رنگ قبل از این متن توجه کنید


عکس هایی که لینک نمایش به انها متصل میشود یا لینک هایی  که برای دسترسی کاربر به ان لینک ها گذاشته میشود و کاربران را  به ان لینک ها انتقال میدهد به صورت زیر کد نویسی میشوند شما میتوانید ادرس عکس مورد نظر خود و لینک مورد نظر خود را در ان قرار دهید.


نرم افزار photo grid برای گوشی های اندرویدی


تصاویر های وبلاگ

اپلیکیشن Photo Grid (فتو گرید) جزو یکی از بهترین برنامه های ویرایش عکس محسوب می‌شود و قابلیت های بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار داده است. از جمله این قابلیت ها می‌توان به امکان ساخت کلاژ عکس و یا ویدیو اشاره کرد. از سوی دیگر کاربران برنامه فتو گرید (Photo Grid) به افکت های گوناگون، ابزارهای ویرایشی و زیباسازی متنوع دسترسی خواهند داشت. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

نرم افزار ترکیب چند عکس با یکدیگر

تصاویر های وبلاگ

یکی از بهترین نرم افزارهای ترکیبی و ادغام چند عکس یا به اصطلاح کلاژ می باشد که از بی نهایت تصویر برای ترکیب استفاده میکند .همه ما در گالری موبایل هایمان عکس هایی داریم که به نوعی به یکدیگر مرتبط اند؛ یا در یک روز مشخص گرفته شده اند و یا سوژه ای مشترک دارند . برای کاهش زمان لازم برای مرور عکس ها. و برای اینکه همگی را در یک قاب زیبا ببینیم.چرا از انها یک کلاژ نسازیم ؟اپلیکیشن Fuzel Collage با  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

نرم افزارهای ساختن سینما گراف (gif) یا عکس های متحرک

تصاویر های وبلاگ

اپلیکیشن Fotodanz

یکی از اپلیکشن های قدرتمند و معروف درزمینه ساخت سینماگراف میباشد. ساختن سینما گراف با این اپلیکشن بسیار راحت تر و سریعتر از تصور آن است. دقیقا همزمان با اجرای برنامه دوربین موبایل نیز بصورت خودکار شروع به کارمی کند و با گزینه های موجود می توانید تنظیمات مورد نظرتان را تعیین کنید و بعد از تنظیم نمودن موارد دلخواه فرآیند ضبط را انجام دهید. حتی میتوانید با دوربین جلویی دوربین و سلفی نیز سینماگراف را ضبط نمایید. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

پیامک +دانلود

تصاویر های وبلاگ

در سیستم عامل اندروید به صورت پیش فرض هنگامی که شما در حال گوش دادن به فایل صوتی باشید و یک ایمیل یا اس ام اس دریافت کنید پخش فایل صوتی قطع شده و پخش صدای اطلاعیه مربوط به ایمیل یا اس ام اس دریافت شده آغاز خواهد شد. 
با ما همرا باشید با معرفی این نرم افزار. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

برای اینکه بتوانیم پس زمینه برای متنی که مینویسیم انتخاب کنیم  از کد <table> که برای ساختن جداول در صفحات وب مورد استفاده قرار میگیرد استفاده میکنیم.

 نکته:»»شما میتوانید در کد جدولی که به شما معرفی میکنیم متن و عکس هر چیزی ک میخواهید قرار دهید. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

برای تغیر ابعاد تصاویر در زبان css و html از ویژگی های width و ویژگی height استفاده میشود که با تعین مقدار -طول و عرض عکسی ک میخواهیم نمایش دهیم را تغیر میدهیم.


برای ایجاد باکس متن میتوانید کد زیر را قرار دهید .

پیش نمایش کد::

float: right;
float: left;
float: none; /* مقدار پیشفرض */
float: inherit

ویژگی float از آن دسته از ویژگی هایی است که مکان عنصر را مشخص می کند. این ویژگی باعث می شود تا عنصر به سمت چپ یا راست عنصر نگهدارنده اش هول داده شده یا شناور شود.

این ویژگی می تواند مقادیر زیر را داشته باشد:

float: right;
float: left;
float: none; /* مقدار پیشفرض */
float: inherit

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

با توجه به اینکه حجم مطالب اموزشی در مورد کد های برنامه نویسی بسیار زیاد است و همچنان  زمان زیادی میخواهد که ما این کدها را در وبلاگ قرار دهیم بدین منظور ما نیز تصمیم گرفته ایم ک سرفصل های اموزشی را در اختیا شما قرار دهیم و منابع اموزشی را به شما معرفی کنیم و شما کاربران با مراجه به این منابع اموزشها را دنبال کنید.


Gradient ها با دستور background-imageاعمال می شوند و می توانند بخشی از  کد های css در تگ image باشند و شما می توانید یک gradient شفاف را روی یک تصویر دیگر بیندازید.

کد های html

کد های css


همانطور ک میدانید در css میتوانیم برای صفحه ایی ک طراحی میکنیم عکس یا رنگ دلخواه خودمان را قرار دهیم و با این کد شما میتوانید چند تصویر را در یک تگ عکس بصورت مجزا و قابل نمایش اجرا کنید.


پیامک +دانلود

تصاویر های وبلاگ

در سیستم عامل اندروید به صورت پیش فرض هنگامی که شما در حال گوش دادن به فایل صوتی باشید و یک ایمیل یا اس ام اس دریافت کنید پخش فایل صوتی قطع شده و پخش صدای اطلاعیه مربوط به ایمیل یا اس ام اس دریافت شده آغاز خواهد شد. 
با ما همرا باشید با معرفی این نرم افزار. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

برای اینکه بتوانیم پس زمینه برای متنی که مینویسیم انتخاب کنیم  از کد <table> که برای ساختن جداول در صفحات وب مورد استفاده قرار میگیرد استفاده میکنیم.

 نکته:»»شما میتوانید در کد جدولی که به شما معرفی میکنیم متن و عکس هر چیزی ک میخواهید قرار دهید. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

EaseUS Todo PCTrans

EaseUS Todo PCTrans

  یک کامپیوتر جدید خریدید و میخواهید تمام اطلاعات و نرم افزارهای خود را از کامپیوتر قدیمی به جدید منتقل کنید؟ یا اینکه کامپیوتر خود را ارتقاء داده اید و ویندوز xp رو به ویستا یا ویندوز 7 یا 8 ارتقاء داده اید؟ میخواهید فایل های خود را از یک کامپیوتر به دیگری منتقل کنید؟ برای جابجایی اطلاعات و نرم افزارها از یک سیستم عامل 32 بیتی به یک سیستم 64 بیتی مشکل دارید؟ برنامه Todo PCTrans این مشکلات را به خوبی حل میکند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

سامانه فرم ساز smartform

شما در این سامانه به آسانی می توانید فرم مدنظر خود را بسازید و در پایان آن را در سایت یا وبلاگ تان منتشر کنید. این سرویس برای افرادی مناسب است که می خواهند به سرعت و به دور از دغدغه های فنی یک فرم پیشرفته تحت وب ایجاد نمایند. ثبت نام درسایت کاملا رایگان است! به آسانی می توانید از نرم افزار فرم ساز تحت وب استفاده کنید. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

آموزش قرار دادن آی در کنار اسم سایت یا وبلاگ (FavIcon)

 

 

 

حتما شما هم Icon یا شکلک هایی که در کنار عنوان سایت ها در مرورگر نمایش داده می شود را دیده اید. استفاده از این شکلک ها که به آن Favicon گفته می شود، علاوه بر زیبایی باعث مشخص شدن یک سایت در بین Tab های مختلف می شود.

 

اگر دوست دارید برای. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

14سایت ویرایش عکس و طراحی عکس


1_سایت 

bighugelabs.com نیاز به عضویت دارد بعد از اینکه عضو سایت شدید می توانید از بخش های سایت استفاده کنید. از طریق اکانت گوگل و یا فیسبوک نیز امکان مشترک شدن وجود دارد.

2_اگر افکت های کم نظیری و متحرک می خواهید حتما یک سر به سایت 

avatar.pho.to بزنید. به منوی Fun effects بروید و از. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها